Espor sektörüne çözümler üreten The Academys, 12.5 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Workup’ın 8. dönem girişimlerinden 21. yüzyılın yenilikçi akademisi olarak kendini konumlandıran espor girişim The Academys, ilk turda 12.5 milyon TL değerlendirme ile yatırım aldı. Şu an için yatırımcı bilgisi gizli tutuluyor.

2020 yılında espor sektöründe adından sıkça söz ettiren The Academys, 2021 yılında da hızla büyümeye devam ediyor.

Yılın ilk offline finalli belediye-espor entegrasyonunun ardından 15 ülkede gerçekleşen Akdeniz Olimpiyatlerı Espor Turnuvası gibi büyük projelere de imza atan girişim, aldığı yatırımla 2021’e dair hayata geçireceği projeleriyle ilgili da bazı ipuçları verdi.

“Kültürden kazandığını kültüre yatırmak gerek” mottosuyla espor ekosistemine yatırımlarına devam edeceğinden bahseden The Academys Yönetim Kurulu Başkanı Burak Çevik, 2021’e yönelik iki projesiyle ilgili de bilgi verdi.

Birinci projesinin espor kitlesi için bir topluluk alanı oluşturmak adına çıkartılacak mobil uygulama olduğundan bahseden espor şirketi, çıkartılacak uygulama sayesinde espor severlerin turnuvalara, etkinliklere, organizasyonlara ve eğitimlere ulaşmasında kolaylıklar sunacak uygulamasının 2021 yılının 3. çeyreğinde hayata çekmesinin planlandığından bahsetti.

İkinci projesiyle ilgili daha az detay paylaşan Çevik “Uzun süredir merakla takip ettiğimiz oyun sektörü…” cümlesiyle yükselen espor sektörünün yanı sıra oyun sektöründe de çalışmalar başlatacağıyla ilgili mesajlar verdi.

Ülkemizde espor ekosistemine yapılan yatırımların yanı sıra, sektörün mutfağına eğitim ve projeleriyle yatırım yapan The Academys’in bu aldığı yatırımın başrolü olması, sektör ışığının parlaklığını vurguluyor.

The Academys ekibine yeni süreçlerinde başarılar dileriz.

Güncel İçerikler