İnteraktif Kredi, Alesta’dan 8 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Geleceğin finansal teknolojilerini günümüze taşıyarak borç-alacak ilişkisi içerisindeki tarafların güven içerisinde ticaret yapmalarını sağlamak amacıyla kullanıcılarına kredi danışmanlığı hizmetleri sağlayan İnteraktif Kredi, Alesta Yatırım’dan 8 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

KKB raporlarını, bankaların kriterleriyle birleştirerek bireylerin veya kurumların nasıl kredi alabileceğini gösteren ilk kredi raporunu oluşturan İnteraktif Kredi vizyonu olan finansal okuryazarlık seviyesinin artırılmasına katkıda bulunuyor.

İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’nin, bireylere ve kurumlara kredi danışmanlığı hizmeti veren girişimi İnteraktif Kredi, 8 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı. 2019 yılında dünyadaki üniversite kuluçka merkezleri sıralamasında ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek’e seçilen İnteraktif Kredi, halen İTÜ Magnet İleri Aşama Girişimcilik Merkezi’nde kiralama, senetle alışveriş ve kurumsal borçlanmalar için yol gösterecek yeni finansal raporlar üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Aldıkları yatırımla ilgili konuşan İnteraktif Kredi Kurucu Ortaklarından Cesur Ölçenoğlu, “Alesta Yatırım ile tanışmamız İTÜ Çekirdek Demoday günleri sayesinde oldu. Pandemi döneminde dijital olarak gerçekleştirdiğimiz sunumumuza Alesta Yatırım ile birlikte 7 yatırımcı daha ilgi gösterdi. Bu süreçte İTÜ Çekirdek ekibi bizi İbrahim Özer ile tanıştırdı. Daha ilk görüşmede İbrahim Özer profesyonel yaklaşımları ve neye ihtiyacımız olduğunu net anlaması sebebi ile bizim için kendisinin doğru yatırımcı olduğunu hissettirmişti. Kendisi bizi BKM (Bankalararası Kart Merkezi) eski Genel Müdürü ve şu anda TurkishBank Yönetim Kurulu Üyesi olarak hepimizin tanıdığı Sayın Sertaç Özinal ile tanıştırarak bir kapı daha aralamış oldu. Sertaç Özinal 2017 tarihinden itibaren finans sektörü, ödeme sistemleri, blockchain alanlarında yurtiçi ve yurtdışında fintech şirketlerine yatırım yapıyor. Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İşletme ve Ekonomi dallarında yüksek lisansını tamamlayan Sertaç Bey, İnteraktif Kredi A.Ş. ye yatırım yapmak istediğini söylediğinde ise smart money arayışımız son bularak, stratejik ortaklarımızın kimler olması gerektiği konusunda netleşmiş olduk. Aylarca süren görüşmeler ve birlikte yapabileceklerimiz ile ilgili oluşturduğumuz sinerji sonrası bu yatırıma imza attık. Yeni yatırımcılarımız Sertaç Özinal ve Alesta Yatırımın aramıza katılmasıyla çok daha güçlü hissediyoruz. İTÜ Çekirdek ekibine ve yatırımcılarımıza bize duydukları güven ve verdikleri destekler için ayrıca minnet duyuyoruz” dedi.

Hedef Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu

İnteraktif Kredi, geleceğin finansal teknolojilerini günümüze taşıyarak borç-alacak ilişkisi içerisindeki tarafların güven içerisinde ticaret yapmalarını sağlamak amacıyla kullanıcılarına kredi danışmanlığı hizmeti sunuyor. KKB raporlarını, bankaların kriterleriyle birleştirerek bireylerin veya kurumların nasıl kredi alabileceğini gösteren ilk kredi raporunu oluşturan İnteraktif Kredi finansal okuryazarlığı artırmayı da amaçlıyor. İnteraktif Kredi, aldığı yatırımla takımı güçlendirebilmek ve ürünlerini bir an önce pazara sunabilmek için ihtiyacı olan kaynağın büyük bir bölümünü karşıladı. Hali hazırda geliştirdikleri kredi, kira, rent a car ve senet raporlarını tamamlayarak Türkiye pazarında borçlu çalışma ihtiyacı olan her kurum ya da bireyin ihtiyacı olan kredi danışmanlıklarını vererek müşterilerine fayda sağlamayı amaçlayan girişim ardından ise Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu’da bir Türkiye markası olarak konumlanarak ABD ve Avrupa’daki rakiplerine kıyasla fark yaratmayı amaçlıyor. Kullandığı yüksek teknolojilerle finans yönetimini karmaşık bir yapı olmaktan çıkarıp herkesin anlayabileceği bir hale dönüştürmek isteyen İnteraktif Kredi, vizyonu olan finansal okuryazarlık seviyesinin artırılmasına katkıda bulunuyor.

Güncel İçerikler