Zindhu HR platformu, tersine beyin göçüne öncülük etmeye hazırlanıyor

3 yıl önce kurulan İstanbul merkezli girişim Zindhu, oyun sektörüne özel hizmetlerinde fark yaratmaya devam ediyor. Zindhu hizmetlerinden biri olan ve geçtiğimiz Ağustos ayında lansmanı yapılan Zindhu HR platformu, büyümeye devam ediyor.

Zindhu HR; oyun sektöründe çalışan/çalışmak isteyen kişilerin oyun şirketleri ile buluşmasını sağlayan bir platform. Platforma kayıt olan oyun geliştiriciler, oyun tasarımcıları ve 3D Modelleme yapan insanlar bu konuda çalışma arkadaşı arayan şirketlerle buluşup, uygun koşullar oluştuğunda birlikte çalışmaya başlayabiliyorlar.

Zindhu COO’su Emre Ertekin “Türkiye’yi Oyun Sektöründe 1 numara yapacağız, bu sebeple Avrupa ve Amerikaya beyin göçü yapmış ve yazılım ile ilgilenen tüm Türk vatandaşlarına davet eli uzatıyoruz. Yerel oyun şirketlerinin yurtdışında deneyim elde etmiş vatandaşlarımıza ihtiyacı var. Artık ülkemizde oyun sektöründe yazılım branşı üzerine çalışacak olanlara oyun sektörünün çok gelişmiş olduğu ülkelerle rekabet eden maaşlar veriliyor.” dedi.

Zindhu HR’da 100’den fazla oyun şirketi yeni çalışma arkadaşları arıyor

Son zamanlarda isminden çok söz ettiren Türk Oyun Sektörü günden güne büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin bir sonucu olarak da onlarca oyun şirketi milyonlarca dolarlık yatırımlar almaya başladılar. Bu yatırımların oluşturmuş olduğu kalifiye insan kaynağı ihtiyacı da göz önünde bulundurulması gereken bir durum haline geliyor. İşte tam da bu noktada Zindhu HR platformu ülkemizde büyüyen oyun sektörünün ilk akla gelen bir aracı olarak hizmet veriyor.

Zindhu Kurucu Ortaklarından Mustafa Mert Efe bu konu ile ilgili şöyle bir açıklamada bulundu;

“Sektörümüz tahmin edilen rakamlardan çok daha büyük ve daha da büyümeye devam edecek. Oyun ve Oyun sektörü denildiğinde akla ilk gelen şeylerden biri olan oyun şirketi kurma fikri beraberinde o şirkete kalifiye takım arkadaşları bulmak anlamına da geliyor. Bu yüzden Zindhu HR ürünümüzle sektörde çok önemli bir noktada olduğumuzu düşünüyorum.” dedi.

Sadece oyun sektörüne odaklanmış şekilde İK çalışmaları yürüten Zindhu HR Platformunda bugün itibari ile 98 oyun şirketi ve 350 adet iş arayan insan kayıtlı. Son dönemlerde yapılan açıklamalar doğrultusunda Zindhu ekibi bu sayıları on binlere çıkartmak istiyor.

Zindhu kurucu ortakları tarafından yapılan açıklamalara göre 2022 yılı itibari ile Zindhu HR Platformu 10’a yakın ülkeye açılarak tüm Dünya’da ‘’Oyun Şirketinde Çalışmak’’ denildiğinde 1 numara olmak istiyor.

Akademik hayatı devam eden ve oyun sektöründe kariyer yapmak isteyen üniversite öğrencilerine de oyun şirketlerinde staj imkanları açan Zindhu HR Platformu, 7’den 70’e oyun sektöründe çalışmak isteyen herkesi Zindhu HR Platformunda ağırlıyor.

Zindhu HR Platformuna kayıt olmak ve sektörün önde gelen oyun şirketleriyle tanışmak için tıklayın.

Son Yatırımlar

Son İçerikler