Bireysel kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal hizmetlerle buluşturmak üzere yola çıkan yerli fintech Ozan Elektronik Para’da, İş Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına (COO) Özgür Bayraktar atandı.

Hem yerel hem de global pazardaki fintech ve start-up deneyimleri ile öne çıkan Bayraktar, son olarak Albaraka Türk Katılım Bankası’nın Avrupa’daki dijital bankası “insha”da COO olarak görev yapıyordu.

Profesyonel kariyerine Türkiye’nin ilk “unicorn”u Peak Games’in kuruluş takımında, Pazarlama ve Topluluk’tan Sorumlu Direktör olarak başlayan Özgür Bayraktar, 2011 yılında dünyanın en büyük sosyal oyun şirketi Zynga’ya transfer oldu ve Dublin’e yerleşti. 2014 yılında Türkiye’ye dönerek, Bayraktar & Partners isimli bir melek yatırımcı topluluğu kuran Bayraktar, 2016 yılında ise bir internet şirketine, kendi şirketinin satışını gerçekleştirdi. Kariyerine 2018 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası’na katılarak ve “Alneo” gibi finansal teknoloji ürünlerinin geliştirilmesine liderlik ederek devam eden Bayraktar, aynı zamanda bankanın Avrupa’daki dijital bankası “insha”nın Genel Müdür Yardımcılığı (COO) görevini üstlendi.

Ozan CEO’su Ömer Suner: “Sadece pandemi döneminde 30’dan fazla yeni yol arkadaşımız aramıza katıldı.” Ozan Elektronik Para CEO’su Ömer Suner alanın en deneyimli isimlerini Ozan Sadece pandemi döneminde, alanında en iyi 30’dan fazla kişinin Ozan ailesine katıldığını belirten Ozan CEO’su Ömer Suner, sözlerine şöyle devam etti: “Özgür Bayraktar’ı ailemizde görmekten çok büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Sadece Türkiye’de değil, Avrupa pazarında da edindiği engin tecrübesiyle, global hedeflerimize müthiş bir katkı yapacağına inancım tam. Ozan’da çok büyük hedeflerimiz var ve bu hedefleri gerçekleştirmek için iyi bir ekip yeterli değil. Bu nedenle Ozan ailesinde şu an alanının en iyileri var.” Ömer Suner alanın en deneyimli isimlerini Ozan ailesine katabildikleri için çok heyecanlı olduklarını ve Türkiye’den dünyaya açılacak yepyeni bir maceraya hazırlandıklarını paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki 10 yılı aşkın kariyeri ve bilgi birikimi ile Ozan ailesine katılan Özgür Bayraktar, COO görevine Şubat 2021 itibarıyla resmen başladı.