Take Off
Konu:

Online PR servisi B2Press, 2020 yılında yüzde 122 büyüdü

PR hizmetlerini online bir servis olarak sunan B2Press, 2020 yılını toplam 592 basın bülteni ve 117 özel haber/röportaj çalışması yürüterek geride bıraktı.

Geçtiğimiz yıl 250’den fazla marka için hizmet veren girişim; pandemiye rağmen iş hacmini yüzde 122, gelirlerini ise yüzde 65 oranında artırdı. Bu büyümede yurtdışı gelirleri ve özellikle hızlı dijitalleşme öneli rol oynadı. B2Press’in yurt dışı gelirlerinin toplam ciro içindeki payının ise yüzde 42 olduğu belirtildi.

Haber dağıtımı yapılan dil sayısı 23’e ulaştı

EdTech

B2Press 2020 yılında 113 ülkede basın bültenlerini servis ederken dağıtım yaptığı haber dili sayısını da 23’e çıkardı. En son eklenen diller arasında Kenya’dan Swahili, Geleneksel Çince ve Ukraynaca da yer alıyor. Yeni dil ve anlaşmalarla dağıtım ağı da genişleyen B2Press, yürüttüğü toplam 600’dan fazla online PR çalışması neticesinde 59 bin 849 haberin medyada yer almasına aracı oldu. Basına servis edilen her basın bülteni ortalama 101 basın yansıması elde etti.

Ekip büyüdü, hizmetler genişledi

B2Press 2021’e 10’u tam zamanlı olmak üzere serbest çalışan editörleriyle birlikte 16 kişilik bir ekiple başladı. Basın bülteni çalışmalarına ek olarak hizmet kapsamına dahil ettiği yeni özellikleri “Advertorial İçerik Çalışmaları” ve “Medya Takip ve Analiz Raporları” ile de Türkiye ile yurtdışında PR paketleri dahilinde hizmet vermeye devam edecek. Yeni hizmetleriyle birlikte çalışma kapsamını daha yalın bir şekilde anlatmak isteyen girişim web sitesini de yeniledi. Sub-domain’ler ile çoklu dil özelliğini yönetmeye başlayan B2Press, yurt dışı açılımı için de bu kararı verdi.

Yurtdışı yapılanması Yunanistan ile başlıyor

EdTech

Hali hazırda Yunanistan operasyonu için yerel iş ortaklarıyla anlaşan B2Press, 2021’in ilk çeyreğinde Yunanca web sitesiyle hizmet vermeye başlayacak. Türkiye’de olduğu gibi Yunanistan’da yerleşik bir ekip ile faaliyet gösterecek. Yunanistan’da faaliyet gösteren markalar ile dünya genelinden Yunanistan pazarını hedefleyen global markaların iletişim çalışmalarına destek verecek.

Son İçerikler