BukyTalk: Hata yapmaktan korkmadan İngilizce konuşabileceğiniz sosyal platform

BukyTalk, hata yapmaktan korkmadan İngilizce konuşabileceğiniz sosyal bir ortam sunar. Ana dili İngilizce olan ya da ana dili seviyesinde İngilizcesi olan yabancı kültürden konuşmacılar ile İngilizce konuşma pratiği yapmak isteyenleri bir araya getiren platform.

Hasan Can Üretmenoğlu ve Emre Baş tarafından Mart 2019’da İstanbul’da kurulan girişimin yaklaşık 5 kişilik bir ekibi var. B2C iş modelinde çalışmalarını sürdürüyor.

Özgüven eksikliğinde doğan girişim

BukyTalk, ilköğretimden beri İngilizce dersi almamıza rağmen İngilizce konuşma pratiğinde yaşanan yetersizlik ve dolayısıyla yaşadığımız özgüven eksikliğinden yola çıkılarak kurulan bir girişimdir.

Girişimin değer önerisi hakkında kurucu ortak Hasan Can: “Sunduğumuz en büyük özellik sosyallik. Katılımcılar kendi seviyesinden en fazla dört katılımcı ile bir araya geliyorlar. Özellikle eve kapandığımız şu günlerde sosyallik çok önemli ve seanslardaki sosyal ortamının haricinde katılımcılarımızın seans sonrasında da sosyalleşebilecekleri BukySocial adını verdiğimiz yeni bir sosyal mecranın temelini de attık.” dedi.

Katılımcılar girişimin web sitesi üzerinden başlangıç, orta veya ileri seviyelerden hangisinde olursa olsun kendi seviyelerinden en fazla dört katılımcı ile müsait olduğu gün ve saati seçerek katılım sağlayabiliyorlar.

İlk yatırım turu

BukyTalk, 2020 yılının son haftasında Alesta Yatırım‘dan 750 bin TL değerleme ile yatırım aldı. Yaklaşık 15 aydır İstanbul Ticaret Odası’nın hayata geçirdiği Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Girişimle ilgili tüm gelişmeleri takip ediyoruz. egirişim üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler