Ev tipi tıbbi cihaz üretimi yapan yerli girişim Houston Bionics, Alesta’dan 50 bin dolar yatırım aldı

Alesta Yatırım, nörolojik rahatsızlığı bulunan hastaların fizyoterapist olmadan da tedavi olmasını sağlayabilecek ev tipi tıbbi cihaz üretimi yapan Houston Bionics‘e 50 bin dolar yatırım aldı.

Türkiye’de üretilen ürünlerini Avrupa’da satışına başlayan Houston Bionics, 2021’de ABD pazarına açılmayı hedefliyor.

Klinik olarak kanıtlanmış, uygun fiyatlı terapi cihazlarını hastaların evlerine getiren Houston Bionics, geliştirdiği yazılım ile hastaların uzaktan rehabilitasyon deneyimini arttırıyor, milyonlarca hastayı birbirleriyle ve terapistlerle online olarak da buluşturabiliyor.

Üst ekstremite rehabilitasyonu için tasarlananan ExoRehab ile yapılan tedavilerde, hasta kendi kendine egzersiz hareketlerine başlar ve entegre oyunlar sayesinde motivasyonunu uzun süre koruyarak yüksek tekrarlı ve yoğun egzersiz sağlanabilir. Görsel geri bildirim ile artan tedavi motivasyonu sağlar. Robotik verilerle hasta gelişimi hakkında anlamlı bilgiler Klinik olarak kanıtlanmış hasta gelişimi ExoRehab X’in arkasındaki teori klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

ExoRehabX Clinical; Serebral Palsi, Brakial Pleksus, Hemipleji gibi nörolojik etkilenimi olan tüm hastaların tedavilerine ileri düzey bir katkı sağlar. Egzersizlerde tedavi edilecek hedef eklemi diğer eklemlerden izole edecek bir çalışma düzenine sahip ExoRehab X,hastanın istemli hareketiyle mevcut sınırlarının dışına çıkıldığında aktif olur. Spastisiteye sahip olan hastalar için; hastanın planlanan tedavilerde fizyoterapistten konum almak yerine kendi iradesiyle egzersize dahil olması, hastanın motivasyonunu arttır ve hastanın tedaviye maksimum dahil olmasını sağlar.

Türkiye’de üretilen, klinik olarak etkisi kanıtlanmış ve sertifikasyon süreçlerini tamamlanmış ürünlerin Avrupa’da satışlarına başlayan Houston Bionics, 2021’de ABD pazarına açılmayı hedeflemektedir.

Alesta Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özer, “Şirketin geliştirdiği giyilebilir sistemler ile fizik-tedavi-rehabilitasyonda fark yaratacağına ve yurtdışı pazarlarda kısa zamanda hızlı büyüme göstereceğine inanıyoruz.” dedi.

Güncel İçerikler