Solunum hastalıklarına odaklı çözümler sunan yerli girişim Inofab Health, 1 milyon dolar yatırım aldı

Solunum hastalıklarına odaklı dijital sağlık teknolojileri sunan ​Inofab Health, ​Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş Birinci Karma Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, ​Teknoloji Yatırım – TTGV1 Fonu​ ve ​FarkLabs-LifeSciences​’ın katıldığı yatırım turunda 1 milyon dolar yatırım aldı.

Inofab Health 2020 Haziran ayında, klinik araştırmalar alanında dünya lideri olan ERT​’den ve Türkiye’nin en büyük elektronik üreticilerinden ​KAREL Elektronik AŞ’​ den aldığı stratejik yatırımı ​duyurmuştu.

Aldığı stratejik yatırımın yanında birçok global tasarım ödülü ve uluslararası pazarda büyüme ile 2020 yılını kapatan Inofab Health, geliştirdiği solunum sağlığı takibi teknolojilerini 50 ülkede kullanıcılar ile buluşturdu. Ayrıca 15 ülkede kurduğu distribütörlük ağı ile bölgesel ihtiyaçları yakından karşılamaya ve sağlık sisteminde sürdürülebilir iş modelleri kurmaya devam ediyor.

Inofab Health aldığı bu yatırım ile, pandemi döneminde önemi artan uzaktan hastalık takibi ihtiyaçlarını karşılamak için yeni donanımlar ve yazılımlar sunarak ürün ailesini genişletecek. Kişisel solunum test cihazı SpiroHome’un yanında doktor hasta iletişimini güçlendiren SpiroCloud ürününde online görüşme ve online test deneyimleri de geliştirilen ürünler arasında. Ayrıca 2021’de hastanelere yönelik solunum test ürünü SpiroClinic ve inhaler ilaçlarını akıllı hale getiren sensör teknolojilerinin de lansmanının hedeflendiğini belirtmekte fayda var.

Geliştirdiği çözümleri öncelikle ABD ve Kanada gibi global marketlere sunmayı hedefleyen Inofab Health, gireceği yeni ülkeler ile global marketlerde büyümeyi ve solunum sağlığı alanında bir dünya markası olmayı hedefliyor.

Güncel İçerikler