Oyun geliştiren girişimciler için Game Factory Booster programı Google ve Game Factory desteğiyle hayata geçirildi

Google, son dönemde Türkiye’de hızlı bir gelişim ivmesi yakalayan mobil oyun ekosisteminin büyümesine verdiği desteklere bir yenisini ekledi.

Google ve yerli oyun şirketi Game Factory, yerli oyun girişimlerini destekleyeceği Game Factory Booster programını Türkiye’de hayata geçirdiğini resmi olarak duyurdu. Biz de egirişim olarak bu duyuruyu yapmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.

Game Factory Booster, erken aşama mobil oyun girişimlerine, büyüyüp dünya pazarlarına açılma yolunda hızlandırma desteği verecek ve onlara ihtiyaç duydukları çok yönlü eğitimleri alma ve mentorluk hizmetinden yararlanma olanağı sunacak.

Game Factory Booster ile sunulan destekler

Yüksek gelişim potansiyeli taşıyan ve gelecek vaat eden oyun girişimleri, Game Factory Booster programı kapsamında başlangıçtan mezuniyet ve demo gününe kadar 6 ay boyunca kendilerine özel hazırlanan kapsamlı online eğitim ve mentorluk desteklerinden yararlanacak.

Online eğitimlerin başlıkları arasında, oyun yaratma, yayınlama, ölçeklendirme ve oyun stüdyosu işletme gibi geniş bir yelpazedeki teknik, görsel, oyun tasarımı ve iş stratejisi ve yönetim konuları yer alıyor. Game Factory Booster, mobil oyun kuluçka programı katılımcılara, Google çalışanlarından ve endüstri uzmanlarından Google’ın ürün kredileri ve mobil oyun endüstrisi için sunduğu Google Ads, Firebase, Google Cloud, Play Store, AdMob, Looker, Open Match, Play Games Services gibi ürün ve hizmetleri konularında bilgi edinme olanağı da sunacak.

Program hakkında bilgi veren Google Geliştirici İlişkileri takımından Barış Yesugey:

“Ülkemizde son yıllarda mobil oyun ekosistemi tüm dünyada dikkat çeken, gurur verici bir başarı ivmesi yakaladı. Google Türkiye olarak bu alanda var olan büyük potansiyelin ortaya çıkmasına destek olmak için çeşitli programlar yürütüyoruz. Bu kapsamda ülkemizde Gaming Growth Lab’i 2020 yılı içinde hayata geçirmiştik. Şimdi de Game Factory ile Game Factory Booster kuluçka programı ile erken aşamadaki mobil oyun girişimlerine destek vermeyi amaçlıyoruz. Halihazırda prototip bir oyun yaratabilen, bunu geliştirmek isteyen ve kendine güvenen tüm ekipleri bu programa başvurmaya davet ediyoruz. Google Türkiye olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da oyun sektörünün gelişimine ve dünyaya açılmasına katkıda bulunmayı, bu alandaki girişimcilerin yanında olmayı sürdüreceğiz”.

Game Factory kurucu ortaklarından Murat Kahraman:

“Ülkemizin mobil oyunlarda son dönemde yakaladığı başarının, sahip olduğumuz potansiyelin halen küçük bir bölümünü yansıttığını düşünüyoruz. Önemli bir yetenek havuzumuz var ve bu ekiplerin doğru kaynaklara ulaşabilmesini sağladığımız sürece bizleri daha fazla başarı hikayeleri bekliyor. Game Factory olarak kurulduğumuz günden beri birçok oyun stüdyosunun hayata geçmesine olanak sağladık ve bağımsız stüdyoların daha iyi oyunlar yapabilmeleri için yardımcı olmaya çalıştık. Şimdi Game Factory Booster programıyla Google Türkiye ile birlikte bu desteğimizi bir adım ileriye taşıyacağız ve oyun girişimcilerimizin küresel başarılarında yanlarında olacağız.”

Son başvuru: 14 Aralık 2020

Programa yapılacak başvuruların değerlendirmelerinde, oyunun bulunduğu gelişim fazı, niteliği, ekip yapısı ve büyüme potansiyeli gibi noktalar öncelikli olarak dikkate alınacak. Başvurular Programın events.withgoogle.com/game-factory-booster adresindeki başvuru formu üzerinden, 14 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek.

Güncel İçerikler