İTÜ Çekirdek

Tarım odağındaki girişimler için Tarım Girişimciliği Yarışması, 6 Kasım’a kadar başvuruları bekliyor

Türkiye İş Bankası, Kök Projekt iş birliği ile Tarım Girişimciliği Yarışması düzenliyor. Tarım alanındaki projenizi paylaşın, sektörün önde gelenlerinden oluşan jüri üyelerinin seçeceği girişimler arasında yerinizi alarak, büyük ödülü almaya hak kazanın.

Kök Projekt bir girişim hızlandırma ve kurumsal inovasyon partner şirketidir. Şirketler, kamu kuruluşları, yatırım fonları ve STK’lar ile iş birliğinde gıda, tarım ve su sektörü odaklı girişim hızlandırma programları tasarlar.

Erken aşama teknoloji girişimlerinden, çekirdek yatırım almış girişimlere  kadar olan tüm girişimler başvurabilir. Katılan girişimlerin, fikir aşamasını geçmiş ve ürün ya da servislerinin hazır olmasına dikkat ediliyor. Bu kapsamda Türkiye İş Bankası Tarım Girişimciliği Yarışması, MVP’si, Minimum Olarak Uygulanabilir Ürün’e sahip girişimlere yönelik olarak yürütülmektedir.

Türkiye İş Bankası Tarım Girişimciliği Yarışmasında neler var?

Türkiye İş Bankası Tarım Girişimciliği Yarışması kapsamında seçilen girişimler Kök Projekt ekibi ve alanında uzman mentorlar ile geçirecekleri online olarak 3 gün boyunca girişimleri üzerine çalışma şansı elde ederler. Diğer yandan etkinlik boyunca Kök Projekt’in tarım, su ve gıda sektörü odaklı raporlarının ve çalışmalarının paylaşıldığı sunumlara da katılma şansı yakalarlar. Online etkinliğin son gününde ise, iş dünyasının önemli temsilcilerinden oluşan yarışma jürisine girişimlerinin sunmak şansı elde ederler.

Süreç nasıl işliyor?

  • Başvuru: 19 Ekim 2020 – 6 Kasım 2020
  • Seçilen Girişimlerin İlanı: 9 Kasım 2020
  • Online Girişimcilik Kampı: 14-15 Kasım 2020
  • Online Demo Day: 16 Kasım 2020
  • Online Ödül Takdimi: 17 Kasım 2020

Girişim ekosistemindeki gelişmelerden haberdar olun

Aydınlatma Metni'mize bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerikler