Param

Yerli oyun şirketi InGame Group ve Galatasaray, Espor takımı kapsamında yeni bir iş birliğine imza attı

InGame Group tarafından geliştirilen yüzde 100 Türk yapımı ilk ve tek MMOFPS oyunu Zula, Türkiye’nin dünya çapındaki yıldızı Galatasaray ile iş birliğine imza attı. 30 Eylül Çarşamba Günü, Türk Telekom Stadyumu’nda imzaları atılan anlaşma ile “Galatasaray Zula Espor Takımı”, bu adla Zula nezdinde tescillenmiş oldu.

Dünya genelinde 100’den fazla ülkede 11 dilde, 30 milyon oyuncusu bulunan, yüzde 100 Türk yapımı Zula, Türkiye’nin dünya çapındaki yıldızı Galatasaray ile espor takımının isim tescilini ve esporun gelişimine yönelik ortak çalışmaları içeren önemli bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısı ve imza töreni, Galatasaray Spor Kulübü adına Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ve Galatasaray SK Espordan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dorukhan Acar‘ın, InGame Group adına da Kurucu Ortak ve CEO’su Burak Gözalan ve InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp’in, katılımıyla gerçekleştirildi.

Sporun ve esporun en iyilerini buluşturan bu işbirliği ile Galatasaray’ın, Zula Süper Lig’de yer alan Galatasaray Zula Espor Takımı adı altındaki takımı, Zula nezdinde tescil edilmiş oluyor. Anlaşma çerçevesinde, Galatasaray’ın lisanslı ürünlerinin Zula oyun içinde satılması, 2020-2021 futbol sezonunda, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda Galatasaray Zula Espor Takımı’nın yer alacağı espor etkinlikleri düzenlenmesi, Galatasaray’ın sosyal medya hesapları, Galatasaray TV ve resmi kulüp dergileri gibi iletişim mecralarında çalışmalar yapılması gibi esporun gelişimine yönelik ortak projeler öngörülüyor.

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, bugün InGame Group ile dünyaya mal olmuş yüzde 100 Türk markası Zula Oyun özelinde önemli bir anlaşmaya imza attıklarını belirterek, bu iş birliği ile her iki markanın da önemli kazanımlar elde edeceğini vurguladı.

Esporun gelirlerinin dünyada oyun sektörününün büyüklüğünün 150 milyar dolara ulaştığını belirten Galatasaray SK Espordan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dorukhan Acar, esporun bu pastadan 1 milyar dolarlık paya sahip olduğunu anlattı.

InGame Group Kurucu Ortak ve CEO’su Burak Gözalan da, Türkiye’nin en köklü kulüplerinden Galatasaray ile iş birliklerinin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi. Tamamen Türk mühendislerin geliştirdiği yüzde 100 yerli oyun Zula ile sadece dünya çapında başarılı bir oyun yaratmadıklarını, özellikle kurdukları Zula Süper Lig ile esporda da başarılara imza attıklarını vurguladı.

Espor alanında 2 yılda yaptıkları 10 milyon TL’lik yatırım ile sektöre öncülük ettiklerini belirten Gözalan, 2019 yılında İstanbul’un merkezi Taksim’de Avrupa’nın en büyük espor merkezi olan Nonstop Zula Espor Merkezi’ni hizmete açtıklarını, kurdukları Zula Süper Lig’in espor severler tarafından her geçen gün büyüyen bir ilgiyle takip edildiğini anlattı.

‘Kadınlar Ligi’ ile Türkiye’de ilk kadın espor ligini başlatan Zula, gelecek dönemde hayata geçireceği ‘Üniversite Ligi’ ile de ilk üniversiteler arası turnuvayı organize etmeyi hedefliyor. Türkiye’nin dünya çapında en büyük markası olan Galatasaray’ın Zula Süper Lig’de yer alan Espor Takımı, başarılarıyla adından söz ettiriyor ve tüm takılarımız gibi ligimizin göz bebeği takımlarının başında geliyor.

Galatasaray ve InGame Group’un iş birliği, esporun gelişmesine büyük katkı sağlayacak ve bu alanda yeni ufuklar açılmasının öncülük yapacak. Dünya çapında ilginin her geçen gün arttığı espor alanında, Türkiye’nin bu iki önemli markasının iş birliği, ülkemizin yurt dışında tanıtımı için de büyük önem taşıyacak.

Galatasaray Espor artık 2 yıldız sahibi

Kuruluşundan bu yana Zula Süper Lig’de yer alan Galatasaray Espor, önemli bir başarıya imza attı. Galatasaray Zula Espor Takımı, Süper Lig’de 4 sezon aralıksız rakiplerini yenerek şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Param

Son İçerikler

ParamKredi