İnci Holding, elektrikli ticari araç filoları için özel şarj sistemleri geliştiren Rhombus Energy’e yatırım yaptı

İnci Holding, geleceğin iş alanlarından biri olarak gördüğü, elektrikli ticari araç filoları için özel şarj sistemleri, enerji depolama ve mikro şebeke çözümleri alanında faaliyet gösteren ABD merkezli teknoloji şirketi Rhombus Energy Solutions’a yatırım yaptı.

İnci Holding, elektrikli ticari araç filoları için özel şarj sistemleri, enerji depolama ve mikro şebeke çözümleri alanında faaliyet gösteren ABD merkezli teknoloji şirketi Rhombus Energy‘e yatırım yaptı.

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “Vizyonumuz ve stratejimiz doğrultusunda ana faaliyet alanlarımızda gerçekleştirdiğimiz global ortaklıklarla, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm gibi alanlarda güçlü bir performans ortaya koyarken, diğer yandan da geleceğin teknolojilerine yatırım yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin köklü kuruluşlarından İnci Holding’den yenilikçi adım. Otomotiv sektörünün yaşadığı dönüşüm ve değişime paralel ilerlemeye devam eden İnci Holding, elektrikli ticari araç filolarının kompleks şarj ihtiyaçlarına odaklanan Rhombus Energy Solutions’a yatırım yaptı. Rhombus şirketi, elektrikli ticari araç filoları için özel şarj sistemleri, enerji depolama ve mikro şebeke çözümleri alanında faaliyet gösteriyor. Mevcut elektrik şebekelerinin, elektrikli ticari araç filolarının şarj gereksinimini destekleme açığını fırsata çeviren şirket, önümüzdeki yıllarda elektrikli araç pazarındaki büyüme beklentisi ile bu ihtiyacın daha da artacağını öngörüyor.

“Teknoloji yolculuğumuzda güçlenerek devam ediyoruz”

Teknoloji şirketi Rhombus’un yeni ürün geliştirmek ve yeni pazarlara açılmak için çıktığı Seri C yatırım turunda, teknoloji dünyasındaki yatırımlarıyla 2000’den beri öne çıkan Emerald Technology Ventures yatırım fonunun da arasında bulunduğu sendikasyona İnci Holding de katıldı. Yatırım turu sonrasında Rhombus’tan hisse alan İnci Holding, bu sayede teknoloji alanında bir yatırım daha gerçekleştirmiş oldu. İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “Vizyonumuz ve stratejimiz doğrultusunda ana faaliyet alanlarımızda gerçekleştirdiğimiz global ortaklıklarla, endüstri 4.0, dijital dönüşüm gibi alanlarda güçlü bir performans ortaya koyarken, diğer yandan da geleceğin teknolojilerine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Rhombus’a direkt olarak yaptığımız bu yatırıma ek olarak, Avrupa pazarında bu alandaki fırsatları birlikte değerlendirmek üzere bir çerçeve anlaşması da imzaladık” diye konuştu.

Gök, ‘2018 yılı sonunda hayata geçen, İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci Girişim Sermayesi ile teknoloji ve girişim dünyasına ilk kez adım attık, bu vesile ile de geleceğin iş alanı olarak gördüğümüz girişim ekosisteminde deneyim kazandık. Bugün ise bu deneyimi de kullanarak, İnci Holding olarak ilk direkt teknoloji yatırımımızı hayata geçirmiş bulunuyoruz.‘ diye ekledi.

“Potansiyelimizi büyüteceğiz”

Yeni yatırımın yaratacağı sinerjinin İnci Holding’in grup şirketlerinin teknolojik yetkinliğini de artıracağını söyleyen Gök, “Köklü geçmişimiz, otomotiv yan sanayisindeki yeteneklerimiz ve üretim kaynaklarımız ile potansiyelimizi büyüteceğimize inanıyoruz. Vizyonumuzun ışığında, teknolojiye ve geleceğe yaptığımız bu yatırımın ülkemize, sektörümüze ve grubumuza güç katmasını diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Güncel İçerikler