Startup Wise Guys Fintech Yatırım Programı’nın başvuruları 28 Ağustos’ta sona eriyor

Seçilen girişimlerin ilk etapta 100 bin Euro’ya kadar yatırım alacağı ve 5 ay boyunca yoğun bir hızlandırmadan geçeceği dördüncü Startup Wise Guys FinTech Yatırım Programı‘nın başvuruları 28 Ağustos 2020’de sona eriyor. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) programın ana partneri olarak yer alıyor.

2012 yılından itibaren 185’den fazla girişime yatırım yapan, Estonya merkezli erken aşama yatırım fonu Startup Wise Guys, FinTech girişimlerini hedefleyen yeni programının başvuruları devam ediyor. Yatırım yaptığı girişimleri ilk çekirdek yatırımları ve sonrasında gerçekleşen 3 aylık yoğun programlar ile destekleyen Startup Wise Guys, program sonrası girişimlere 250 bin Euro’ya kadar tekrar devam yatırımı yapıyor. Şu ana kadar 4 başarılı exite de sahip olan Startup Wise Guys’ın portföyünde yer alan girişimciler 51 farklı ülkeden geliyor.

Daha önceki yıllarda düzenlediği FinTech programları ile 30 FinTech girişime yatırım yapan Startup Wise Guys, bu sene düzenlenecek programı için de finansal teknolojiler başta olmak üzere yeni çözümler geliştiren girişimlerin başvurularını bekliyor. Programa, finansal teknolojilerin yanında, siber güvenlik, sigortacılık, regülasyon teknolojileri ve gayrimenkul teknolojileri gibi alanlarda çözümler geliştiren girişimler de başvuru yapabilir. Fikir aşamasından itibaren hali hazırda geliri olan girişimleri de hedefleyen program, kabul edilen girişimlerin seviyelerine uygun destek paketleri sunuyor. Program içerisinde seçilen girişimlere destek olmak üzere program partneri EBRD, 250’den fazla uluslararası mentor ve uzman yer alıyor.

Ekim ayında başlayacak olan ve dördüncü kez düzenlenen FinTech Programının başvuruları 28 Ağustos’a kadar devam ediyor, başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

Güncel İçerikler