Mobil seyahat uygulaması Piri, hayata geçirdiği kurumsal abonelik paketleri ile 2 bin 500 çalışanın dijital olarak dünyayı evlerinden keşfetmelerini sağladı. Çalışan sadakati ve motivasyonu artırmak isteyen firmalar Piri ile dijital ortamda gezme ve yeni deneyimler elde etme şansı buldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminde çalışanların şirketlere bağlılığı ve motivasyonları önemli bir gündem olarak belirdi. Yapılan araştırmalar da bu gündemi doğrular nitelikte veriler ortaya koydu. Mart ve Nisan 2020’de Qualtrics ve SAP tarafından gerçekleştirilen ve 10’dan fazla sektörde 2 bin 700’den fazla çalışanı kapsayan küresel bir araştırmaya göre; salgının patlak vermesinden bu yana, insanların yüzde 75’i sosyal olarak daha çok izole olduklarını yüzde 67’si daha yüksek stres yaşadığını, yüzde 57’si daha fazla endişe duyduğunu ve yüzde 53’ü duygusal olarak daha yorgun düştüğünü belirtti.

Çalışan sadakati ve motivasyonu artırmak adına şirketler kurum içi iletişimi artırmaktan online eğitimlere kadar birçok farklı metodu hayata geçirdi. Bu metotlar arasından uygulamalardan abonelik hediye etme oldukça öne çıktı. Koronavirüs süreciyle birlikte ortaya çıkan seyahat kısıtlamaları seyahat etmeyi, keşfetme duygusunun peşine düşmeyi sevenler için oldukça zorlayıcı oldu. Bu noktada Piri, çalışanlarının mutluluğuna yatırım yapmak ve onların keşif duygularını canlı tutmak isteyen birçok şirket ile iş birlikleri hayata geçirdi.

Hazırlanan kurumsal abonelik paketleri ile Enerjisa Üretim, Anadolu Sigorta, Borusan EnBW Enerji ve Globelink Ünimar’dan 2 bin 500 çalışan Piri ile keşfetmeye dijital olarak evlerinden devam etti. Piri’nin kurumsal abonelik paketi, 20 ülke, 30 şehir, 150 dijital tur, 3000’den fazla sesli içeriğe ücretsiz ve sınırsız erişimi kapsıyor.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here