İTÜ Çekirdek

Cube Incubation, Rejenerasyon-20 projesi kapsamında girişimlerin başvurularını bekliyor

Teknopark İstanbul‘un girişimcileri desteklemek için kurduğu kuluçka Merkezi Cube Incubation’ın İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20 projesi için başvuruları açıldı.

Son Başvuru: 17 Temmuz

  • Evde yaşam, erişim/lojistik, uzaktan çalışma ve sosyal girişim konularında çalışmalar yapan ön kuluçka ve kuluçka aşamasına gelen girişimcilerin başvurabileceği proje girişim ekosisteminin yeniden yapılanmasını kapsıyor.

Rejenerasyon-20 projesine: Başvur

Bu proje kapsamında; prototip üretme, prototip geliştirme veya ürünleşme aşamasındaki girişimlere dijital hızlandırma, ticarileşme aşamasındaki girişimlere ise danışmanlık programı verilecek. Danışmanlık programından ürününü bitirmiş, scale up aşamasında olan ya da pandemi olmadan önce gelir üretebilen fakat şu an iş yapmakta zorlanan genç girişimler yaralanabilecek.

150 saatlik mentorluk, 360 saatlik teknik danışmanlık, 150 saatlik insan kaynakları danışmanlığı

Bugüne kadar yapılan en kapsamlı hızlandırma programı olan Dijital Hızlandırma Programı’na başlayacak olan 15 girişim; proje ekibi, teknik destek yetkilisi ve insan kaynakları danışmanının ortak görüşü ile değerlendirmeye alınacak. Program boyunca girişim gruplarına toplamda; 50 saat finansal danışmanlık desteği, 360 saat teknik analiz, yazılım danışmanlığı ve test desteği, 150 saat mentorluk desteği, 150 saat insan kaynakları danışmanlığı, 30 saat hukuk danışmanlık desteği, 30 saat fikri ve sınai mülkiyet haklar danışmanlık desteği, stratejik marka iletişimi ve dijital pazarlama danışmanlığı, iş geliştirme ve pazarlama desteği, prototipleme/ üretim danışmanlığı, kapsamlı stratejik analiz ve plan oluşturma desteği, 6 ay boyunca iş geliştirme uygulamaları desteği gibi destekler sunulacak.

  • Ara değerlendirme sonrasında elemeden geçecek 15 girişim jüri elemesi sonucu 10’a düşürülecek.
  • İkinci aşamaya geçen 10 girişime ayrıyeten; sosyal medya tanıtım desteği, kurumsal kimlik ve dijital tasarım desteği, 100 saat kullanıcı ara yüz tasarım desteği, prototipleme desteği, 2 yıl boyunca bulut veri depolama hizmeti sunulacak. program sonunda 10 girişim demoday etkinliğinde kurumsal firma ve yatırımcılara sunum yapma fırsatına erişecek.

Danışmanlık başvurusundan ise 25 girişim yararlanabilecek. Bu girişimlere toplamda 300 saatlik Psikolojik, Finansal ve Pazarlama danışmanlığı verilecek. Öte yandan projenin son ayağı olan Video Portal Modülü ile daha büyük kitleye hitap edilecek ve girişimlerin en çok merak ettiği 100 soru konunun uzmanları tarafından kısa videolarla cevaplanacak.

Cube Incubation Yöneticisi Gürol Üzenç “Cube Incubation’ın yenilenen ekibi ile girişimcilik ekosistemine fayda sağlamak amacıyla Türkiye’nin en kapsamlı hızlandırma ve destek programlarını oluşturmaya tüm hızımızla devam ediyoruz. Rejenerasyon-20 projesi ile birlikte girişimcilik ekosistemine tüm paydaşlar ile somut adımlar atmak istiyoruz.” dedi.

Konuyla İlgili İçerikler

Son Yatırımlar

OİB

Güncel İçerikler