Big Bang 2020

YouthWorks, kalıcı olarak hibrit çalışma modeline geçti

YouthWorks, çalışma modelini değiştirerek hibrit çalışma sistemine geçen ilk ajans oldu. Pandemi dönemi sonrasında verimliliği en üst seviyede tutmak isteyen ajans, bundan böyle teknolojiyle entegre edilmiş online ofis ve offline ofis sistemiyle çalışacak.

Kurucu Ajans Başkanı Serhat Gürcü “Pandemi herkes için uzaktan çalışmayı zorunlu kıldı. Bu dönemde ciddi verimlilik artışı gözlemledik fakat zorunluluklar ortadan kalktıktan sonra sadece uzaktan çalışmak ne kadar sürdürülebilir, bu bir tartışma konusu. Bize göre kültürel ve teknolojik altyapınız uygun değilse uzun dönemde sürdürülebilir olmayabilir. Özellikle şirketlerin uzaktan çalışma talep ettikleri durumlar için belirli altyapıları oluşturmaları gerekiyor.”

“Biz hazır olduğumuzu gördük ve geliştirmek için çalışanlarımız için bir paket hazırladık”

  • Her çalışana 100 Mbps hızında sınırsız kotasız ev interneti,
  • Masterclass dahil Udemy, Coursera online eğitim erişimi,
  • Yemek kartına ek olarak kahve ve çay desteği,
  • Ergonomik masa ve sandalye desteği.

Online ve Offline ofisler arasındaki teknolojik entegrasyon ise Microsoft Teams ve Skedway ile sağlanıyor.

Hibrit çalışma modeliyle ilgili Gürcü, “bizi en çok sevindiren konulardan birisi maddi zorluklar nedeniyle İstanbul reklam ajansları dünyasında işe başlayamayan Anadolu’daki yetenekli gençlerle çalışabiliyor olmak. İstanbul dışında yaşayan ve ailesinin durumu iyi olmayan yetenekli gençlerin reklam ajanslarında işe başlayabilmesi çok çok zor çünkü ilk sene maaş dahi alamıyorlar, alsalar evleri yoksa burada yaşayabilmeleri imkansız. Bu bir bariyer. Bu bariyer sektöre taze kan girişini de engelliyor. Online ofisimizde bu gençlere fırsat vermeye başladık ve sonuçlardan çok memnunuz.” dedi.