İTÜ Çekirdek

Trendyol, Türk Modası Benim hareketi ile bağımsız tasarımcıları destekleyecek

Moda Tasarımcıları Derneği (MTD)’nin ‘Türk Modası Benim’ hareketi, Trendyol işbirliğinde başladı.

Üretimden perakendeye Türkiye’nin en büyük işvereni ve ihracat gücü hazırgiyim sektörünün itici gücü moda tasarım sektörüne ivme katmayı ve bağımsız tasarımcıların varlığını sürdürebilmesine destek olmayı amaçlayan Türk Modası Benim hareketi ile sektörün bu dönemden güçlenerek çıkması hedefleniyor.

İTÜ Çekirdek

Hareket kapsamında moda tasarımcılarının dijital ekonomi ile farklı kitlelere ulaşmaları da amaçlanıyor. Aralarında Tuvana Büyükçınar, Mehtap Elaidi, Özgür Masur, Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Özlem Süer, Tanju Babacan gibi isimlerin yer aldığı Moda Tasarımcıları Derneği üyesi 40’dan fazla tasarımcıya platformunu açan Trendyol, tasarımcıların birbirinden farklı ve renkli koleksiyonlarını ‘Türk Modası Benim’ butiği üzerinden milyonlarca müşteri ile bir araya getiriyor. MTD tasarımcılarını ilk defa toplu olarak tek bir platformda ulaşılır kılan bu işbirliği sayesinde bağımsız tasarımcıların pandemi döneminden en az seviyede etkilenerek çıkmaları sağlanacak.

İTÜ Çekirdek

Kurulduğu günden bu yana moda sektörünün de gelişimi için destek veren yerli girişim Trendyol, hareket kapsamında tasarımcılar için komisyon oranını ve vadeleri de yeniden düzenledi. Teknoloji, pazarlama ve iletişim gücüyle de tasarımcıların yanında olan Trendyol, ek pazarlama bütçesi ayırarak genç tasarımcılar ve yeni yeteneklere de platformda ve dijitalde destek verecek.

Trendyol, ücretsiz olarak gerçekleştirdiği eğitimlerle tasarımcıların dijitalleşmesine de katkı sağlıyor. Bu kapsamda ürün listeleme, tedarik ve operasyon süreçleri, satış stratejileri ve müşteri memnuniyeti konularda online eğitim veren Trendyol, tasarımcıların bu konularla ilgili sorularını da gerçekleştirdiği canlı yayınlarda yanıtlıyor.

Tasarımcıların renkli koleksiyonları ‘Türk Modası Benim Butiği’nde

Trendyol’un ‘Türk Modası Benim Butiği’nde yer alacak tasarımcılar arasında; Ayşen Armağan, Başak Cankeş, Belma Özdemir, Beste İnce, Ceren Ocak, Çiğdem Akın, Ebru Günay, Ece Salıcı, Emre Aktuna, Gökhan Yavaş, Kadir Kılıç, Mehmet Emiroğlu, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Mert Erkan, Muhammed İloğlu, Murat Demirer, Natali Kolyozyan, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Nur Kalay, Önder Özkan, Özgür Masur, Özlem Ahıakın, Özlem Erkan, Özlem Kaya, Özlem Süer, Recep Gökay Gündoğdu, Selen Akyüz, Selma Çilek, Sena Serra Kefeli, Seydullah Yılmaz, Simay Bülbül, Tanju Babacan, Tankut Yazgan, Tuğba Ergin, Tuğçe Özocak, Tuvana Büyükçınar, Zerrin Akıncı, Zeynep Erdoğan, Zeynep Tosun bulunuyor.

Girişim ekosistemindeki gelişmelerden haberdar olun

Aydınlatma Metni'mize bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerikler