Üretim, lojistik ve depo yönetimi gibi alanlarda hem Türkiye’de, hem dünyada önemli şirketlerin tedarikçisi olarak akıllı çözümler geliştiren giyilebilir teknoloji girişimi Thread in Motion, yeni ürünü Skadi‘yi duyurdu.

8 farklı ülkeye ihracat yapan ve 150’nin üzerinde büyük markaya hizmet veren şirketin yeni ürünü olan akıllı bileklik, yalnızca pandemi değil, yeni normal döneminde de iş sağlığı ve güvenliğini bir üst noktaya taşıyacak özellikleri bünyesinde bulunduruyor.

2016 yılında Endüstri 4.0 uygulamaları için IoT odağında çözümler üretmek amacıyla kurulan Thread in Motion‘un kurucusu ve CEO’su Kadir Demircioğlu, egirişim’e yaptığı özel açıklama ile “1 ayda çeşitli büyüklükteki sektör, kurum ve şirketlerden, 10 binin üzerinde sipariş alan yeni akıllı bilekliğimiz ile çalışan sağlığı ve iş güvenliğini tam anlamıyla sağlarken, ihracat ile ülkemize katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Hali hazırda Otomotiv ve lojistik sektörlerinden çok sayıda markayla işbirliğimiz var ve bunu portföyümüze sürekli eklenen sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünlerimizle desteklemeye devam ediyoruz.” dedi.

Çalışanlar arasında 1.5 metrelik mesafeyi sürekli tarayan akıllı bileklik sayesinde yeni normalle hayatlarımıza dönmeye hazırlandığımız bugünlerde sosyal mesafe korunurken; ofis, atölye gibi daha ufak çalışma alanlarından, plaza, fabrika, eğlence merkezleri, otel gibi çok daha büyük topluluklara hitap edebilmeye hazır şekilde tasarlanan Skadi, geniş bir kitleye hizmet etmeye hazır uygun maliyetli bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Skadi, ortak çalışma alanlarında temassız giriş ve çıkışlara olanak sağlarken, sıkça karşılaştığımız iş makinelerinde olası çarpışmaları önlüyor ve acil durumlarda toplanmayı kolaylaştırıyor.

Fabrika ve plaza gibi kapalı alanlarda sosyal mesafeyi koruyor

Yüksek dayanımlı, uygun maliyetli ve tüm bunların yanı sıra her birey ve her sektör tarafından kullanıma hazır özellikleriyle dikkat çeken Skadi; gün boyu güvenli çalışma alanları oluşturarak çalışanları tam anlamıyla koruyor. İçerdiği yazılım platformuyla geriye dönük tarama yapan Skadi, diğer bilekliklerle olan etkileşimin kaydını tutarak topladığı verileri ilgili birimlerle paylaşıyor. Böylece kullanıcıların ne zaman, nerede, kaç kez temas halinde olduğu tespit edilebilirken, tek bir COVID-19 teşhisiyle hangi kullanıcıların karantinaya ihtiyaç duyduğunu raporlayabilen akıllı bir aygıt olarak öne çıkıyor. Verileri merkezi bir bulut sisteminde toplayan Skadi’nin 12 ay pil ömrüne sahip olduğu ve şarj gerektirmediği belirtiliyor. IP67 standartlarına uygun olarak geliştirilen bileklik, BLE (Bluetooth Low Energy) bağlantısıyla çalışıyor. Fabrika, plazalar, eğlence merkezleri, oteller, spor salonları gibi her kitleye ve sektöre uyarlanmaya hazır uygun maliyetli bu akıllı bileklik, yeni normalde çalışanlar işyerlerine döndüğünde hayati önem taşıyan fiziksel mesafeyi korumaya fayda sağlayacak.

Hedefte 50 ülkeye ihracat var

Demircioğlu, “1 ayda çeşitli büyüklükteki sektör, kurum ve şirketlerden 10 binin üzerinde sipariş alan yeni akıllı bilekliğimiz ile çalışanların sağlığını korurken, ihracat kanalları ile ülkemize katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Hali hazırda otomotiv, perakende ve lojistik sektörlerinden çok sayıda markayla işbirliğimiz var. Bu bileklik sadece pandemi döneminde değil, hayat normale döndüğünde de iş güvenliği ve iş sağlığı konusunda katma değer sağlayacak yepyeni bir ürün, unutmamalıyız ki tek bir pozitif vaka tüm süreçleri durdurur. Biz Skadi ile kesintisiz ve güvenilir bir operasyon için biz hazırız.” dedi.