New York merkezli depolama girişimi MakeSpace, 55 milyon dolar yatırım aldı

Eşyalarınızı sipariş etmeyi, depolamayı ve almayı kolaylaştıran talebe bağlı depolama girişimi olan MakeSpace; Iron Mountain liderlik ettiği turda 8VC, Upfront Ventures, Maywic Select Investments, Ten Eighty, Provenio Capital ve CX Collective‘den 55 milyon dolar yatırım aldı.

COVID-19, birçoğumuzu yaşam alanlarımızı yeniden şekillendirmeye yönlendirdi ve bugün bu yeni trendden faydalanan girişimlerden biri olan MakeSpace, bu yatırımı duyurdu.

Enerji Teknolojileri

MakeSpace, eşyalarınızı bir depoda dışında muhafaza etme olanağı sunuyor. Müşterilerinin evinden depolanmak istenen eşyaları teslim alma hizmeti veya ücretsiz kargo ile gönderme imkanı da sunuyor.

MakeSpace, geçen yıl 20 yeni pazara daha açıldı ve Kuzey Amerika’daki pazarını büyüttü. Bugüne kadar depolama hizmetleri için gayrimenkul işletmeleri en büyük maliyetlerden biri olan inşaat sektörü ile ilgilenirken, MakeSpace, stratejik yatırımcısı Iron Mountain’ın altyapısını bu zorluğu atlamak ve ilgili maliyetleri azaltmak için kullandı.

MakeSpace’in iş gücünü nasıl planladığı ise dikkat çeken diğer bir özelliği. Rakip şirketlerde faaliyet gösteren birçok işçi, inşaat ve mimarlık çalışanları mevcut. Çalışan sayısı arttıkça çalışanların korunması ve faydalanması açısından denklem oluşturmak zorlaşıyor. MakeSpace ise her türlü görevlendirmede kendi ekibini ve çalışanlarını kullanarak sadece tam zamanlı çalışabilecek ekip üyelerini işe alıyor.

MakeSpace’in kurucusu ve CEO’su Gandhi, çalışanları mutlu etmek için çözüm önerisi olarak paketler oluşturarak çalışan sayısını avantaja çevirmeyi, işi bu şekilde ölçeklendirmeyi ve büyütmeyi öneriyor.

Son İçerikler

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

OMMA’dan pazarlama dünyası için yeni iletişim aracı: OMMA VQ

Ekranlar çağında yaşıyoruz. Akıllı ya da değil, ekranlar artık her yerdeler: Halka açık yerlerde, evlerimizde, avuçlarımızda, ulaşım araçlarında. Videolar ise bu çağın tartışmasız kahramanları...

Dijital mortgage girişimi Habito, 35 milyon Pound yatırım aldı

Mortgage yani ipotek süreçlerini birkaç yıldır çevrimiçi hale getiren Londra merkezli girişim Habito, Seri C turda 35 milyon Pound yatırım aldı.Artma Fintech SBI Group...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here