İTÜ Çekirdek

İki Türk girişimcinin San Francisco’da kurduğu Monday Hero, 9.3 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Monday Hero, melek yatırımcı Can Aksoy’dan 9.3 Milyon TL değerleme ile tohum yatırım aldı.

Nazlı Temurtaş ve Burcu Geneci tarafından 2019 yılında kurulan Monday Hero, melek yatırımcı ve bir çok başarılı mobil uygulama ve oyun projeleri olan Can Aksoy’dan 9.3 Milyon TL değerleme ile tohum yatırım aldı. Yatırım imzaları online olarak gerçek zamanlı atıldı.

Mobil yazılımcılar ve yazılım şirketleri için çözümler geliştiren Monday Hero, mobil uygulamalar için hazırlanan tasarımları otomatik olarak koda çevirerek, yazılım geliştirme sürecini kısaltan bir yazılım geliştirici platformu sunuyor. Saas olarak hizmet veren Monday Hero’nun freemium modeline sahip olduğunu belirtelim. Kullanıcılar ilk projelerini ücretsiz olarak oluşturup, platformu tüm özellikleriyle kullanabiliyorlar.

Monday Hero, Sketch dökümanları ile birlikte çalışıyor ve tasarımcıların Sketch plugin aracılığıyla Monday Hero platformuna ekranları yüklenmesine ve yazılımcıların ise yüklenen tasarımlar üzerinde düzenleme yapıp, ardından native kodları proje olarak alabilmelerine olanak sağlıyor. Monday Hero, iOS projeler için Swift kodları ve storyboard görsel tasarım dosyalarını oluşturuyor ve tüm ekran kodlarını içeren Xcode projesi üretebiliyor. Ayrıca Android platform için Kotlin dili ve xml görsel tasarım dosyalarına destek verdiklerini söylemekte fayda var.

Girişimin iOS platformu için halihazırda kullanıcıları olduğunu ve Android platformu için kapalı Beta sürecine başladıklarını belirtelim. Burcu Geneci (Kurucu Ortak ve CTO), Global bir sorun olan geliştiricilerin ön yüz kodlama da geçirdikleri zamanı onlara geri kazandıran bir girişim olduklarını, Amerika ve Türkiye’nin yanı sıra, İngiltere ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinden ve toplamda ise 11 farklı ülkeden kullanıcılarının olduğunu belirtti.

Girişimin kurucu ortağı ve CEO’su Nazlı Temurtaş: ‘Kısa zamanda ABD ve İngiltere pazarında kalıcı stratejilerle daha fazla yayılmayı ve platforma cross-platform desteklerini de katarak inovatif yazılımımızı daha fazla firma ve yazılımcıya ulaştırmayı hedefliyoruz.’ diye konuştu. Melek yatırımcı Can Aksoy ise ‘Monday Hero, kodlama süreçlerini hızlandırarak yazılımcıların daha kaliteli ürünler ortaya çıkarmaya odaklanmalarını sağlayacak.’ dedi.

Konuyla İlgili İçerikler

Kolektif House

Son Yatırımlar

Güncel İçerikler