Yerli şirket Panteon’un Home Restoration oyunu, dünya listelerini salladı

Panteon’un “Home Restoration” oyunu Apple Store ve uygulama marketlerinde dünyadaki listeleri salladı.

2004 yılında kurulan ve faaliyetlerini ODTÜ Teknokent’te sürdüren Panteon’un “Home Restoration” oyunu Apple Store ve uygulama marketlerinde, Amerika, İngiltere, Kanada, Rusya ve İtalya başta olmak üzere 50’den fazla ülkede en çok indirilenler sıralamasında zirvede yer aldı.

COVID-19 salgını sebebiyle geçtiğimiz hafta evden çalışmaya geçen Panteon’un “Home Restoration” oyunu 50’den fazla ülkede en çok indirilenler arasına girdi ve sadece iki günde 1 milyondan fazla kişi tarafından indirildi.

Panteon’u yurt dışı pazarlara açmak stratejisi ile 2016 yılında ortak olduklarını belirten Panteon ve Teknasyon Yazılım’ın ortaklarından Burak Sağlık “Tüm ekip olarak COVID-19 salgını sebebiyle evden çalışmaya başladığımız bu dönemde yakaladığımız bu başarı bizleri çok sevindirdi. Yeni bir uygulamayı veya oyunu uygulama marketlerine sunduğumuzda evde miyiz, ofiste miyiz, gece mi gündüz mü gibi kavramlarımız kalmıyor.

Teknasyon ve Panteon’un tüm ilgili pazarlama ekipleri gecesini gündüzüne kattı ve bu başarıyı ortaya koydular. İnanılmaz hızlıydılar. Önümüzdeki dönemde Panteon’un daha fazla oyununu zirvede göreceğimize eminim. Dünyanın eve kapandığı bu zor günlerde insanların hayatlarına ufak da olsa bir eğlence katabilmek hepimize çok büyük bir motivasyon oldu.” diye konuştu.

İki günde bir milyon indirilmeyi geçti

Oyunun çok kısa sürede çok ciddi bir ivme yakaladığına vurgu yapan Panteon’un kurucusu Ufuk Şahin “Home Restoration ilk iki günde bir milyon indirilmeyi geçti. Bu başarının büyümeye devam edeceğine inanıyorum. Şu an itibariyle Amerika ve İngiltere başta olmak üzere 50’den fazla ülkede en çok indirilenler listesine girmiş durumdayız. Hedefimiz 1 ay içerisinde 10 milyon indirmeye ulaşmak” dedi. Türk oyun sektörünün başarısına da değinen Şahin, global bir sağlık sorunu yaşadığımız bugünlerde bile, Türk oyun stüdyolarının dünya mobil oyun pazarında çok önemli bir konuma sahip olduğunu vurguladı.

Güncel İçerikler