Revo Capital, EBRD desteğiyle ikinci fonunda 40 milyon euroyu tamamladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle ekonomi ve girişim ekosistemi de zor bir süreç geçirirken özellikle internet girişimlerinin büyüme eğilimi net bir şekilde gözlemleniyor. Türkiye’deki birçok popüler internet girişiminin de yatırımcısı olan Revo Capital, COVID-19 salgını esnasında ekosistemi hareketlendirecek bir bilgi paylaştı.

European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) desteğiyle kurulan Revo Capital Fund II, toplam 40 milyon euroluk yatırımını tamamladı. Yatırımlarını sürdüren fonun toplam 60 milyon euroya ulaşması bekleniyor. Türkiye merkezli Revo Capital’in EBRD tarafından ortaya koyulan 12.5 milyon euroluk desteğiyle birlikte yürüttüğü fonu, Türkiye ve Orta / Güneydoğu Avrupa bölgelerinde yatırımlarını sürdürecek.

Revo Capital Fund II özel olarak bulut tabanlı kurumsal çözümler, fintech’ler, dijital pazaryerleri, büyük veri, yapay zeka ve sağlık teknolojileri alanına yöneliyor.

Revo Capital’in portföyünde hangi girişimler var?

2013 yılında Türkiye’de kurulan Revo Capital, ilk fonu Revo Capital Fund I’i yine EBRD’nin desteğiyle 66 milyon euro seviyesinde tamamlamıştı. Bugüne kadar 20 erken aşama girişimine yatırım yapan Revo Capital, Paraşüt, Foriba ve SkyAtlas gibi önemli exit’leri elinde bulunduruyor.

Revo Capital’in yatırımcısı olduğu popüler girişimlerin arasında Getir, Onedio, PayCore, ve SonarWorks gibi girişimler yer alıyor.

Son İçerikler

Gürol Üzenç, 17 Temmuz’da başvurusu kapanacak Rejenerasyon-20 programının detaylarını anlattı

Teknopark İstanbul'un girişimciler için hayata geçirdiği kuluçka merkezi Cube Incubation yöneticisi Gürol Üzenç, girişimcilik ekosistemi yenilenme çalışmaları kapsamında yeni hayata geçirdikleri bir program Rejenerasyon-20 hakkında...

Rolls-Royce, dinamik kesintisiz güç kaynağı üreten Belçika merkezli Kinolt’u satın aldı

Rolls-Royce, dinamik kesintisiz güç kaynağı konusunda uzman Belçika merkezli Kinolt'un satın alma işlemini tamamladı.Şirket, böylece güvenlik açısından kritik uygulamalara yönelik güç sistemleri alanında gücüne...

İbrahim Akman’ın İzmir’den globale uzanan hikayesi | Kafa Topu 2, Masomo, Webtekno, Teknostore

Kafa Topu 2, Masomo, Webtekno ve geçtiğimiz yıl içerisinde exit ettiği (satışını gerçekleştirdiği) girişimi Teknostore ile tanıdığımız girişimci İbrahim Akman, İzmir'den başlayıp globale uzanan...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here