Fitness Hocam: Bütünsel wellness koçluğu yapan mobil uygulama

Fitness Hocam, Türkiye’de ve dünyada kaliteli yaşam tarzı geliştirmek isteyen bireysel kullanıcılara mobil uygulama ve koçlar aracılığı ile online bütünsel wellness koçluğu yapan yerli bir girişimdir. Kişisel gelişim, motivasyon, beslenme ve egzersiz gibi birçok alanda birden destek veriyor.

Cihan Nam tarafından Temmuz 2019’da İstanbul’da kurulan girişim şu an çalışmalarını İTÜ Çekirdek’te 8 kişilik bir ekip ile sürdürüyor.

Mobil uygulaması geliştirilmeye devam eden girişim hem App Store’da hem de Google Play’de 8 aydır yayında olan girişimin yeni özelliklerin olduğu yeni sürümü önümüzdeki ay yeni güncelleme ile yayınlacakmış. Uygulamayı şu aşamada sadece üyelik ücreti ödeyen kişiler kullanabiliyor. Ücretsiz üyelik modeli bulunmuyor.

Yayında olduğu 8 aylık süre zarfında 230.000 TL‘den fazla ciro yapan Fitness Hocam‘ın 630 ücret ödeyen kullanıcısı, aylık %35+ büyüme oranı varmış.

Cihan‘a girişimini rakiplerinden ayıran özelliği sorduğumuzda; “Yüzeysel ve geçici sonuçlar sunan rakiplerin aksine kullanıcılarına kalıcı sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları geliştirmelerini sağlıyoruz. Psikolog, diyetisyen ve fitness antrenörü tüm süreçlerde kullanıcılar ile birebir de ilgileniyor.” cevabını verdi.

Ayrıca hedefleriyle ilgili de; “Yerel pazarda mobil uygulama MVP sürümünden çıkıp yeni versiyonları test edildikten sonra global pazarlara açılmayı planlıyoruz. Fiziki bir yapımız olmadığından şu an bile yurt dışından ve farklı ülkelerden kullanıcılarımız mevcut.” dedi.

Türkiye’deki yeni girişimleri paylaşmaya devam ediyoruz. Fitness Hocam’la ilgili yeni tüm gelişmelere artık egirişim üzerinden ulaşabileceksiniz.

Son İçerikler

Zoom’dan uzaktan çalışan profesyoneller için yeni çözüm: Zoom for Home

Uzaktan çalışmanın yeni normale dönüşmesiyle geçiş süreci yaşayan kurum ve şirketlerin imdadına yetişen Zoom, profesyoneller uzaktan çalışmayı destekleyen yazılım ve donanım çözümleri olan Zoom...

Hande Enes’ten 2 milyon dolar değerlemeyle yatırım alan sanal fuar girişimi: Endless Fairs

Online fuar girişim Endless Fairs, klasik ticari fuar konseptlerini günümüzün modern teknolojisi ile birleştiren ve bu doğrultuda sunduğu altyapı ile çevrimiçi fuar organizasyonu gerçekleştiren...

Kodlardaki hataları azaltan yapay zeka girişimi Ponicode, 3.4 milyon dolar yatırım aldı

Haziran 2019'da kurulan Yapay Zeka ve veri bilimleri konusunda uzmanlaşmış bir Fransa merkezli girişim Ponicode, Breega liderliğindeki turda Silikon Vadisi'nin en aktif yatırım fonlarından biri olan...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here