İTÜ Çekirdek

Cisco, müşterilerin iletişim merkezleri ile ilgili yaptığı yenilikleri duyurdu

Cisco, müşterilerin iletişim merkezleri ile ilgili deneyimlerini kökten dönüştürecek 3 yeniliğie imza attı.

Dünyanın en iyi markaları, uzun yıllar çalışarak edindikleri müşteri sadakatini, şayet sundukları müşteri deneyimi mükemmel değilse saniyeler içinde kaybedebiliyor. Müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri hızla değişiyor; Cisco da bu taleplere yanıt vermeye yardımcı olacak üç yeni gelişmeyi duyurdu: Voicea, Google Cloud Contact Center Artificial Intelligence (CCAI) ve Webex Experience Management. Bu üç yenilik, müşterilerin çağrı merkezleri ile ilgili deneyimlerini kökten dönüştürecek.

Yapay zekâ aşılama

Voicea ve Google Cloud Contact Center Artificial Intelligence (CCAI), çağrı merkezi temsilcilerini süper temsilcilere dönüştürüyor. Temsilci telefonda bir müşteriyle konuşurken, Voicea konuşulanları kaydediyor ve konuşulanların bir özetini, temsilcinin çağrı sonrası yapması gerekenleri listeleyerek otomatik olarak sunuyor. Böylece müşterinin hiçbir soru ve talebi yanıtsız kalmıyor. Ayrıca, çağrı sırasında konuşulan önemli konular otomatik olarak Müşteri İlişkileri Yönetimi’nize eş zamanlı iletiliyor, böylece temsilciler ve süpervizörleri benzer geçmiş sorunları referans olarak kullanabiliyor.
Müşteriler ayrıca birkaç kelime ile söylemek istediklerini söyleyebiliyor ve Google Cloud’un doğal dilde anlama özelliğini kullanarak dilerlerse kendi başlarına bazı işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. (şifre değiştirme, hesap bakiyesi öğrenme vb)

Webex Experience Management

Çağrı merkezlerinin elinde halihazırda müşterilerle sohbet, e-posta ve SMS gibi iletişim seçenekleri bulunuyor. Ancak eksik olan, onlara ne zaman, kimin ve nasıl iletişime geçmesi gerektiğini söyleyecek istihbarat bilgileri. Webex Deneyim Yönetimi, çağrı merkezi çalışanlarının müşteri deneyimini kökten değiştirmelerine yardımcı olmak için müşterilerin o an hissettiklerini gerçek zamanlı olarak anlamaları için gereken özellikleri sunuyor; şirketlere müşteri sadakatini arttırmaları için yardımcı oluyor. Ayrıca memnuniyetsizlik nedeniyle kaybedilme riski olan müşterileri tespit ediyor, böylece şirketler bu müşterilere daha proaktif şekilde hizmet sunabiliyor.

Webex İletişim Merkezi Enterprise

Tüm bu harika yenilikler Webex contact center Enterprise çözümü ile sunuluyor. Bu yeni bulut çözümü, büyük ölçekli çağrı merkezi şirketleri için bulut teknolojisine güvenli bir geçiş sağlıyor. Cisco destekli bu çözüm güvenlik, güvenilirlik ve zengin özellikleri biraraya getiren türünün ilk örneği. Webex Contact Center Enterprise çözümü ile mevcut müşteriler kurumu mu kastediyor tesis ile? kurumlarına uygun hızda, buluta geçiş süreçlerinde finansal seçenekler sunan Cisco’nun İşbirliği Ürün ve Çözümleri Esnek Planı’ndan da faydalanabiliyor. Maksimum 24.000 temsilciyi destekleyen bu çözüm, 20 senedir dünyanın en büyük çağrı merkezleriyle yakın çalışarak çözüm sağlayan bir pazar liderinden bekleyeceğiniz tüm harika özellikleri de içeriyor.

Konuyla İlgili İçerikler

Kolektif House

Son Yatırımlar

Güncel İçerikler