istegelsin, risk grubunda olan kullanıcıları için ücretsiz teslimata başlıyor

Uçtan uca bir süpermarket olarak faaliyet gösteren istegelsin, risk grubunda olan kullanıcıları için ücretsiz teslimata başlıyor. Corona Virüs vakalarının görülmesiyle hali hazırdaki hijyen kurallarına yenilerini ekleyen ve Temassız Teslimat gibi pek çok önlem alan istegelsin, hem ekiplerinin hem kullanıcılarının sağlığına dikkat ediyor.

Market alışverişinin hijyenik, zaman kaybetmeden ve kolayca yapılmasını sağlayan istegelsin, risk grubunda bulunan kullanıcılarına teslimatı ücretsiz yapıyor. Riskli grubun sadece 60 yaş üzeri olmadığını vurgulayan istegelsin CEO’su Sedat Yıldırım, “Evlerinde yaşlı büyükleri olan, kronik hastalıkları bulunan, hamile olan kullanıcılarımızın yanı sıra bu kullanıcılarımızla birlikte yaşayanların da evlerinden çıkmasını sakıncalı buluyoruz. Market gibi kalabalık ortamlarda bulunmaları tehlikeli olan bu gruptaki kullanıcılarımıza teslimatı ücretsiz yaparak hem kendilerini hem de çevrelerindeki kişileri korumak istiyoruz” diyor.

Corona Virüs vakasının ortaya çıkmasıyla artan online alışveriş taleplerini karşılamak ve kullanıcıları mağdur etmemek için dağıtım kapasitesini de artıran istegelsin, paketlerin teslimatında da hijyeni maksimum seviyeye çıkarıyor. Bu hafta hayata geçirilen Temassız Teslimat Uygulaması ile teslimat ekipleri poşetleri kapıya bırakıyor ve geri çekilerek teslimatı hijyen mesafesinde yapıyor. Araçlarını sık sık dezenfekte ettiklerini ve teslimat ekiplerinin hijyeni için gerekli önlemleri aldıklarını hatırlatan Yıldırım, özellikle bu hassas dönemde kapasitelerini de artırarak ihtiyaçları eksiksiz karşılamak üzere çalıştıklarını belirtti.

Güncel İçerikler