Trendyol, Koronavirüsü nedeniyle haksız fiyat uygulayan satıcılara karşı 539 üründe işlem yaptı

Dünyayı son zamanlarda sarsan Koronavirüs‘ün yaygınlaşması nedeniyle, evlerinden çıkmayan veya zaruri ihtiyaçlarını karşılamak isteyen tüketiciler, son birkaç gündür, çok yoğun talep nedeniyle, bunu fırsat bilen üreticiler tarafından haksız fiyatlandırma ile karşı karşıya bırakıldı.

Ürünlerin piyasaya fiyatlarının birkaç kat birden artması beraberinde bu satıcılara karşı önlem alınmasını da gündeme getirdi. Trendyol ise kendi platformu içerisinde tespit ettiği bu durumlara karşı müdahale etmeye başladı ve bir basın açıklaması yayınladı.

Trendyol olarak platformumuzda on binlerce tedarikçimizin milyonlarca ürününü sizlerle buluşturuyoruz. Serbest piyasa ekonomisinde pazaryeri olarak faaliyet gösteren platformumuzda satıcılar tarafından satışa sunulan ürünlerin fiyatlarını biz belirlemiyor ve müdahale edemiyoruz. Ancak koronavirüs tehdidine karşı ülkemiz kamu otoritelerinin açıklamaları ve yönlendirmeleri ışığında yaşanan bu özel durum nedeniyle sorumluluk alıyoruz.

Trendyol olarak, bu süreçle ilgili ürünlere yönelik haksız fiyatlandırma yapan satıcılara fırsat vermiyoruz. Platformumuzda haksız fiyat oluşumuna sebep olan 539 ürünle ilgili geliştirdiğimiz algoritmamız ve sizlerin desteğiyle gerekli işlemler yapıldı.

Fiyat kontrollerine ara vermeden devam ediyoruz ve tespit edeceğimiz haksız fiyat oluşumları ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Sizler de haksız fiyat oluşumu olduğunu düşündüğünüz ürünleri [email protected] e-mail adresine iletmeye devam edebilirsiniz.

Güncel İçerikler