Öğrencileri San Francisco’ya götüren Android Akademi 2020 başvuruları açıldı

Google Türkiye ve Girişimcilik Vakfı; BTK desteği ile Türk Hava Yolları, General Mobile ve İTÜ ARI Teknokent sponsorluğunda, üniversitede okuyan öğrenciler için Android Akademi’yi ikinci kez hayata geçiriyor.

Programa son başvuru tarihi 12 Mart!

Android Akademi programıyla; Google ürünleri ve Android teknolojisiyle eğitim, tarım, siber güvenlik ve afet konularında yaşanan toplumsal sorunlara teknolojik çözümler üreten uygulamaların geliştirilmesi hedefleniyor.

Yaklaşık üç ay sürecek olan program; girişimcilik ve yazılım eğitimleri, mentorluk, sunum eğitimi ve Demo Day aşamalarından oluşacak.

Hem San Francisco’ya uçma şansını yakalamak hem de İTÜ ARI Teknokent’te verilecek inkübasyon ödülünün sahibi olmak isteyenler androidakademi.com adresinden 12 Mart’a kadar başvuru yapabiliyor.

Kimler katılabilir?

Toplumsal sorunları çözmek için motivasyonu olan ve yeni çözümler sunmayı hedefleyen tüm gençlere açık olan programa, üniversitelerin genel olarak bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan ya da teknik altyapısı olan, kullanıcı deneyimine ilgi duyan ve mobil uygulama geliştirmekle ilgilenen öğrenciler 3-4 kişilik takımlar halinde başvurabiliyor.

Güncel İçerikler