Mastercard ve Sefamerve, WhatsApp üzerinden sipariş verilebilmesi için iş birliği yaptı

Nakitsiz bir dünya yaratmayı hedefleyen Mastercard, kullanıcıların popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden sohbet ederek sipariş verebilmesi için Sefamerve.com ile iş birliği yaptı.

Mastercard’ın tekrar tekrar aynı bilgileri girme zahmetinden kurtaran dijital ödeme çözümü Masterpass ile entegre çalışan ve WhatsApp üzerinden sohbet ederek sipariş verilmesine imkan veren bu uygulama Avrupa ve Türkiye’de ilk kez hayata geçiyor. Mastercard ve Sefamerve iş birliği sayesinde, tüketiciler mesajlaşma uygulamasından çıkmadan, sohbet ederek siparişlerini verebilecek, ödemelerini ise Masterpass kolaylığıyla yine aynı uygulama üzerinden tamamlayabilecekler. Kullanıcıların bu kolaylığı kullanabilmesi için Sefamerve’nin telefon numarasını adres defterlerine kaydedip, mesajlaşma uygulamasında Sefamerve’yi seçmeleri ve mesaj ekranında istedikleri ürünleri yazmaları yeterli olacak. Kullanıcıların siparişleri tamamlandığında ise uygulamadan hiç ayrılmadan, aynı mesaj ekranı üzerinden kayıtlı kartları ile ödemelerini güvenli şekilde yapabilecekler.

Masterpass ile sohbet tabanlı ve kesintisiz alışveriş

Mastercard ve Sefamerve arasında gerçekleştirilen iş birliğine yönelik olarak konuşan Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, Masterpass’in sohbet tabanlı alışveriş uygulamalarına entegrasyonu konusunda Avrupa ve Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirdiklerini belirtirken, “Dijital platformlarda alışveriş artık birkaç kanaldan yürüyor. Bununla birlikte e-ticaretin en büyük sorunu ödeme aşamasında çeşitli nedenlerle alışverişin terk edilmesi. Masterpass sayesinde her alışverişte kart bilgilerinin girilmesi aşamasını kaldırarak ve kart bilgilerinin güvenliğini sağlayarak tüketicilerin kesintisiz alışveriş yapabilmesini sağlıyoruz.” dedi.

Sefamerve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Metin Okur, “Eticarette Sefamerve, Facebook ve Mastercard işbirliği ile birlikte devrim yaşanıyor. Dönüşüm oranını %2’den %14’e çıkarttığımız büyük değişim ve inovasyona öncülük etmenin gururunu yaşıyoruz. Sosyal ticaret önümüzdeki beş yıl içerisinde dengeleri değiştirecek. Sefamerve ekibi tarafından ilk olarak geliştirilen whatsapp’ta login, image text search ve ödeme yöntemimiz ile komple 360 derece olarak sunduğumuz çözümü tüm sektöre çok yakında açıyor olacağız.” ifadesini kullandı.

Masterpass ile tek tıkla güvenli ödeme

Mastercard’ın pratik dijital çözümü Masterpass, kart bilgilerinin bir kez kaydedildikten sonra, her alışveriş için tekrar tekrar girilmesine gerek kalmadan Masterpass logosu taşıyan tüm diğer internet sitelerinde ve mobil uygulamalarda perakendeden modaya, bebek giyiminden, kitap kırtasiyeye, uçak biletinden, telefon faturası ödemeye, birçok kategoride hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapılmasına olanak sağlıyor. Masterpass hızında ödeme yapabilmek için sipariş sonrasında kartın sadece ilk sefere özel olarak, ödeme adımında Masterpass’e kaydedilmesi yeterli. Müşteriler sonraki alışverişlerde Masterpass altyapısında güvenli bir şekilde saklanan bu bilgilerle ödemelerini tamamlayabiliyorlar. Daha önceden Masterpass kaydı olanların bilgileri ise otomatik olarak geliyor.

Güncel İçerikler