Ratefor: Otel ve acenteler için fiyat karşılaştırma platformu

Ratefor, Türkiye’de hizmet veren konaklama tesislerinin online afişe satış fiyatları, yerli ve yabancı 16 online kanal özelinde istenilen kişi sayısı ve tarih aralığına göre çoklu bir şekilde ve tek ekranda raporlayabilen bir platformdur.

Ratefor, içinde bulunduğumuz ve artık başka bir çağ başlattığından emin olduğumuz internet dünyasında son kullanıcının satın alım tercihlerinin çok kısa bir süre içinde tamamen online olarak yapacağı projeksiyonu ile sektörün uzun yıllar sektörde çalışan Mesut Mert ile Bilişim Sistemleri Mühendisi Alican Sosyal‘ın iki yıllık bir hazırlık sürecinden sonra 2018 yılında otel ve acentaların hizmetine sunulmuştur.

Kanal Raporu” ve “Haftalık Rapor” isimleriyle iki farklı rapor tipinin alınabildiği teknolojide Kanal Raporu ile oteller kendi tesisleri ve belirledikleri rakip tesislerin istenilen zaman aralığındaki fiyatlarını sistemdeki 16 online kanal için tek ekranda üç büyük puanlama kanalının puanlarıyla birlikte raporlayabilmektedir. Haftalık Rapor ise seçilen tesislerin tek bir online kanaldaki istenilen tarihten itibaren 7 günlük fiyat kırılımlarını raporlayabilmektedir.

Konaklama tesislerinin yer aldığı online kanallardaki fiyat eşitliğinin son kullanıcının satın alma eğilimlerini büyük ölçüde etkilediği ön görüsüyle projelendirilmiş olan Ratefor Teknolojisi bu kontrol sürecindeki iş yükünün hafifletilmesi hedefiyle kurgulanmıştır. Oteller için rakip fiyat analiziyle acentalar için ise ortak satılan konaklama ürünlerinin fiyat kontrolüyle olası satış gelirlerinin arttırılmasını sağlayan Ratefor’un en önemli amacı; yurtdışı rakiplerine göre çok daha satın alınabilir paketleriyle ülke genelinde hızla yaygınlaşarak sektöre hizmet veren genç, dinamik bir çözüm ortağı olmaktır.

Güncel İçerikler