Bosphorist Venture Capital, BV Dijital Varlık yatırımıyla kripto para sektörüne giriyor

Türkiye’nin tanınan girişim sermayesi fonlarından Bosphorist, Boğaziçi Ventures tarafından kurulan BV Dijital Varlık şirketine yatırım yaparak kripto para sektörüne adım attı. Kripto para yatırım ve saklama hizmetiyle ilgili kurumsal çözümler üreten BV Dijital Varlık, iki şirketin güçlerini birleştirmesiyle ortadoğu bölgesinde önemli bir güç haline geldi.

Barış Özistek: “Ortadoğunun en güçlü şirketi olduk”

Boğaziçi Ventures kurucu ortaklarından Barış Özistek, “İki şirket örneğine az rastlanan bir ortaklığa imza attı. Boğaziçi Ventures ve Bosphorist Venture Capital’ın güçlerini birleştirmesiyle birlikte Türkiye ve Ortadoğu’nun en güçlü dijital varlık saklama şirketi ortaya çıktı.” dedi. Bosphorist Venture Capital kurucu ortaklarından Timuçin Bilgör ise geleceğin teknolojilerine ve yenilikçi alanlara yatırım yapmaya devam ettiklerini söyleyerek, “Dijital varlıkların pek çok sektörün dönüşümünü sağlayacağını ve yakın gelecekte finans dünyasının yapı taşlarından birisi olacağını şimdiden görüyoruz. Boğaziçi ve Bosphorist Ventures ortaklığında kripto yatırımının girişim ekosistemi için de örnek bir yatırım olacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu. Türkiye’nin güçlü iki girişim sermayesi yatırım fonlarından Boğaziçi ve Bosphorist’in, bu güç birliğinin yaratacağı sinerji ile başta Türkiye olmak üzere Ortadoğu ve Körfez ülkelerinde bankacılık sistemini kullanmayan yaklaşık 440 milyon kişiye dijital finans hizmetlerini götürmeyi hedefliyor.

Türkiye ve Ortadoğu’da bir ilk: BV Crypto

- Reklam -SaaS Demo

Geleneksel yatırım araçlarının yerini hızla yenilikçi teknoloji bağlantılı ürünlere bıraktığı günümüz yatırım dünyasında BV Dijital Varlık Saklama Yönetimi (BV Crypto); geleneksel sermayenin de içinde bulunduğu geniş bir yatırımcı kitlesine, başta Bitcoin olmak üzere, yüksek getiri vaat eden kripto dünyasına maksimum güvenlikle giriş imkanı sağlayan yenilikçi bir yapı olarak kuruldu.

Kripto paralara yatırım yapmak isteyen ancak hangi kripto parayı nasıl alacağı ve nasıl güvenli şekilde saklayacağı konularında çekinceleri olan yatırımcıların sorunlarını, ‘’Maksimum Güvenlik, Optimum Alokasyon’’ yaklaşımı ile çözen BV Crypto, Apple ve Google Play Store’lardan kolaylıkla ulaşılabilen aplikasyonu sayesinde yatırımcılarına, portföylerin anlık takibi imkanını da vermiş oluyor.

Son İçerikler