Visa, Starbucks Türkiye mağazalarında temassız ödeme noktalarını devreye aldı

Ödeme teknolojileri denildiğinde akla gelen ilk şirketlerden biri olan Visa, Starbucks Türkiye mağazalarında kahve severlerin ödemelerini hızlı ve güvenli yapabilmesi için temassız ödeme noktalarını hayata geçirdi.

Türkiye genelinde 500’e yakın Starbucks mağazasına yerleştirilen hızlı ve güvenli temassız ödeme noktalarıyla birlikte kahve severler, temassız ödeme destekli kartlarıyla vakit kaybetmeden ödemelerini kolay bir şekilde yapabiliyor.

Proje, Starbucks Türkiye misafirleri tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Kartlı ödemelerin içerisinde temassızın payı 3 ay içerisinde %50 oranında artış gösterdi ve her 3 kartlı işlemin 1’i temassız olarak gerçekleşti.

Starbucks ile gerçekleştirilen çalışma temassız ödeme kullanımının yaygınlaşmasında önemli bir adım

Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel, “Ülkemizde temassız altyapı ve kullanımının yaygınlaşması önem verdiğimiz alanlardan biri. Temassız, gündelik işlemlerde kasaların önündeki sıraların azalması, müşterilerin bozuk para derdinden kurtulması, düşük tutarlı işlemlerin hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için müşteriler ve iş yerlerine kolaylık sağlıyor. Müşterilerin zamanının kısıtlı olabildiği ve işlemlerin hızlı gerçekleştiği Starbucks, bu alışkanlığı geliştirmede bizim için öncü bir iş ortağı oldu. Starbucks Türkiye işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz bu çalışmada ödeme deneyimini tüm boyutlarıyla düşünerek yeniden tasarladık: Türkiye’deki tüm Starbucks mağazalarına temassız ödeme cihazları ve bu cihazların bulunduğu noktada temassız ödemelerin hızlı ve güvenli olduğuna dair bir mesaj yerleştirdik. Bu alışverişte çok önemli bir paydaş olan baristalara temassız ödemeler hakkında doğru bilgiye sahip olmaları ve müşterileri yönlendirmeleri için eğitimler verdik.

Üç ay gibi kısa bir sürede Türkiye’deki Starbucks’larda kartlı ödemelerin içerisinde temassızın payının %50 oranında artmış olması bu projenin ödeme alışkanlıklarının değiştirilmesinde ve temassızın günlük hayatımızın bir parçası haline gelmesinde başarılı olduğunun önemli bir göstergesi. Tüketiciler için hız, kolaylık ve güvenliği biraraya getiren temassız ödemelerin yaygınlaşması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Güncel İçerikler