Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, girişimcilerin başvurularını bekliyor

Ev sahipliği yaptığı girişimcilere uluslararası standartlarda fırsatlar sunan Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation derin teknoloji tabanlı projeler geliştiren girişimler için 2020 yılı başvuru takvimini açıkladı. Başvurunuzu bu bağlantıdan yapabilirsiniz.

2020 yılı ilk dönem başvuruları 1 Mart’ta sona eriyor!

Cube Incubation’ın 2020 yılı 1. dönem başvuruları 1 Mart’ta sona erecek. Başvurularını bu bağlantıdan yapan girişimciler Cube Incubation’ın planladığı adaptasyon kamplarından sonra Ar-Ge çalışmalarına hızla başlayabilecek. Faaliyete geçtiği günden bugüne; alanlarında geliştirdikleri teknolojilerle dünya genelinde takip edilen ve yatırım alan Startup’lara ev sahipliği yapmanın gururunu yaşayan Cube Incubation şu anda inovatif ve derin teknoloji tabanlı iş fikirleri üzerinde Ar-Ge çalışmaları yürüten 95’i aşkın girişimci grubuna ev sahipliği yapıyor. 2019’da 61 girişimciyi kabul eden merkez 20 girişimi de mezun etti.

Cube Incubation’da yer alan girişimcilerin; 2019’da 100 şirket ile 700’den fazla işbirliği toplantısı yaptığını vurgulayan Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Yöneticisi Gürol Üzenç yine aynı aylarda girişimcilerin 30 yatırımcı kurumla 150’den fazla toplantı gerçekleştirdiğinin altını çiziyor. Yeni gelecek tüm girişimcilerin de bu fırsatlardan yararlanmasını istediklerini ve büyümeleri için ellerinden gelen her desteği sunmaya hazır olduklarını söyleyen Üzenç, bu girişimcileri heyecanla beklediklerini ifade etti.

“Incubatıon center for deep tech entrepreneurs” mottosuyla girişimcilere uluslararası standartlarda fırsatlar sunan Cube Incubation dünyanın sayılı kuluçka merkezleri arasında yer alma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Sıfır maliyetle markalaşma eğitimleri verildiği Cube Incubation’da girişimciler; 300 metrekarelik alana kurulu Biyoküp Laboratuvarı’ndan, 100 metrekarelik alana kurulu Temiz Odalar’dan, Post Kuluçka Alanı’ndan ve 400 metrekarelik alana kurulması planlanan Prototipleme Merkezi’nden ücretsiz ya da çok düşük bir maliyet karşılığında yararlanabiliyor.

Kuluçka merkezinde girişimciler; iş planı hazırlama, başarılı sunum teknikleri, pazarlama, finans gibi konularda eğitim ve mentörlük imkânlarından sıfır maliyetle yararlanıyor, mali desteklere ulaşmak noktasında ücretsiz danışmanlık hizmeti alıyor ve yatırımcı buluşmalarından faydalanarak işlerini nasıl büyütecekleri konularında bilgiler alabiliyorlar. Tüm bunların yanında sağlanan yan imkânlarla da ofis alanı, açık çalışma alanları, toplantı odaları, sistem odası, internet ve telefon hizmetlerini ücretsiz karşılayarak 18 ay boyunca yararlanabiliyorlar. Cube Incubation geçen yıl faaliyete geçirdiği Ortak Çalışma Alanı’yla (Co-working) da kuluçka merkezinden başarıyla mezun olan girişimcileri ofis kurana kadar desteklemeye devam ediyor. Kuluçka merkezinden mezun olan girişimciler teknopark firması olarak ticari ve Ar-Ge faaliyetlerini sürdürüyorlar. Ayrıca kuluçka mezuniyeti sonrası girişimciler; post kuluçka olarak adlandırılan dönemde düşük kira bedeli ödeyerek Teknopark İstanbul’da kalabiliyor.

Cube Incubation 2020 yılı takvimi;

  • Dönem Başlangıç: 01.12.2019 – 1. Dönem Bitiş: 01.03.2020
  • Dönem Başlangıç: 02.03.2019 – 2. Dönem Bitiş: 21.05.2020
  • Dönem Başlangıç: 22.05.2020 – 3. Dönem Bitiş: 30.08.2020
  • Dönem Başlangıç: 31.08.2020 – 4. Dönem Bitiş: 30.11.2020

Güncel İçerikler