B2Press

KızlarSoruyor’da 2019 yılında her 20 saniyede 1 soru, her 2 saniyede 1 yorum yapıldı

Kadınların ve erkeklerin hayata dair her konuda birbirlerine soru sormak, yardım etmek ve fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldiği topluluk platform girişimi KizlarSoruyor, 2019 yılı kullanıcı istatistiklerini paylaştı.

1.7 Milyon Soru, 42 Bin Anket, 20 Milyon Oy

2019 yılında 212 Bin farklı kullanıcı 1.7 Milyon Soru sordu. Her 2 saniyede 1 Görüş ve Yorum yazılırken, toplamda 39 Milyon Görüş ve Yorum paylaşıldı. Sorulan her soruya ortalama 12.8 Görüş yazılırken, her soru için ortalama 9 Görüş karşı cinsten geldi.

Anketlerde 20 Milyon Oy kullanıldı

Her 2 saniyede 1 paylaşım yapan KizlarSoruyor kullanıcıları ayrıca 42 Bin Anket hazırladı. Bu anketlerde 20 Milyon oy kullanıldı. 3 Bin kullanıcı deneyim ve bilgisine güvendikleri, tutkulu oldukları konularda 14 Bin Bence (Makale) yayınladı.

Türkiye’deki İnternet kullanıcılarının %23’ü ziyaret etti

2019’da KizlarSoruyor 549 Milyon defa ziyaret edildi. Türkiye’deki İnternet kullanıcılarının %23’ü en az 1 kez KizlarSoruyor sayfalarına geldi.

Xper puanları Sosyal Sorumluluk Projelerinde yardıma dönüştü

Paylaşım yaptıkça Xper puanları kazanan KizlarSoruyor kullanıcıları, bu Xper puanlarını harcayarak platformun düzenlediği bağış kampanyalarına katıldılar. Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde, Hayvanları Koruma Günü’nde, Kurban Bayramı’nda Xper puanları ile bağışlar yaptılar, Tema Vakfı ile ağaç diktiler, kitap bağışında bulundular.

Kadınların ve erkeklerin hayata dair her konuda birbirlerine soru sormak, yardım etmek ve fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldiği topluluk platformu KizlarSoruyor yine aynı ekip tarafından ABD’de kurulan GirlsAskGuys platformunun Türkçe versiyonudur. Platformda kadın ve erkeklerin birbirlerine yönlendirdikleri soru/görüş bölümlerinin yanı sıra aşk ilişkilerinden alışverişe, sağlıktan güzelliğe pek çok konuda zengin içerikler ve anketler üyelerin katılımıyla hazırlanıyor. Sitede ayrıca ünlü isimlerin KizlarSoruyor üyelerinin sorularını yanıtladığı özel röportajlar ve canlı yayınlar yer alıyor.

  • KizlarSoruyor’un aylık 15 milyon tekil ziyaretçisi, 60 milyon sayfa gösterimi bulunuyor.
  • Kullanıcılar günde 200 bin paylaşım yapıyor.
  • KizlarSoruyor’un %66’sı Y Kuşağı, % 23’ü 18-24, %43’ü 25-34 yaş aralığında.
  • KizlarSoruyor’un %54’ü Kadın, %46’sı Erkek.

Kolektif House

Video

Son İçerikler