ikinciyeni.com’da 2019 yılında 20 bine yakın araç satıldı

2014 yılında Türkiye’de online ihale yöntemiyle ikinci el araç satışı gerçekleştiren ve ikinci el araç sektöründe kılavuz niteliğinde olan ikinciyeni.com, 2019 yılına ait verilerini açıkladı.

ikinciyeni.com’un açıkladığı verilere göre platform üzerinden 2019’da 20 bine yakın araç satılırken, platform üzerindeki araçlara 1 milyon 671 bin defa teklif verildi.

Enerji Teknolojileri

Sıfır otomobil ve hafif ticari araç pazarı 2019 yılında yüzde 23 daraldı. Buna karşın, ikinci el araç pazarında henüz resmi sonuçlar açıklanmasa da 2019 yılında 7 milyondan fazla otomobil ve hafif ticari ikinci el aracın satıldığı ve yeni bir rekorun kırıldığı tahmin ediliyor.

Rekabetin yoğun olarak yaşandığı ikinci el pazarında yenilikçi uygulamaları ve dijital çözümleriyle fark yaratan ikinciyeni.com, 2019 yılında kendi platformu üzerinden gerçekleştirdiği satışlarla ilgili bir rapor yayınladı. Rapora göre 2019 yılında platform üzerinden toplamda 19 bin 786 adet otomobil ve hafif ticari araç satıldığını açıklayan ikinciyeni.com, bu dönemde 103 bin 906 yeni üye kazandı.

2019 yılında Türkiye’de en çok satılan ikinci el araçlar sırasıyla VW Passat, Ford Focus, Opel Astra, Toyota Corolla ve Renault Fluence olurken; ikinciyeni.com’da ise sırasıyla en çok Renault Clio, Fiat Egea, KIA Rio, Renault Symbol ve Peugeot 301 satışı yapıldı.

Her bütçeye uygun ikinci el otomobil ve hafif ticari aracın bulunduğu ikinciyeni.com’da 2019’da en az 17 bin 300 TL’ye otomobil satılırken en çok ise 1 milyon 103 bin 900 TL’ye Mercedes S Class satışı gerçekleşti.

Hiçbir ücret ödemeden üye olunabilen ve mobil uygulaması da bulunan ikinciyeni.com, 2019 içinde canlıya çıkan “otomatik teklif” özelliğiyle kullanıcıların kaçırmak istemedikleri araçlara kendi belirledikleri limite kadar sistem tarafından teklif verilebilmesine de olanak sağlıyor. Ayrıca, aracını satmak isteyenler için “minimum fiyat” seçeneğiyle satıcıya minimum fiyatı belirleme imkânı sunuluyor.

Son İçerikler

Reneva, 37 milyon TL değerleme ile Keiretsu Forum Türkiye’den yatırım aldı

Sağlıklı içecekler üreten yerli şirket Reneva, doğrudan aldığımız bilgilere göre Keiretsu Forum Türkiye'den 37 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.Eskişehir'de kurulmuş olan yerli şirket...

Apsiyon’un Rezervasyon Sistemi, site yöneticilerinin sitelerini salgına karşı korumalarına destek oluyor

Günümüzün vazgeçilmezi teknoloji; okuldan sağlığa, bankacılıktan market alışverişine kadar her alanda, evden çıkmadan birkaç tuşa basarak tüm işlemlerimizi yapmamıza olanak tanıyarak hayatımızı kolaylaştırıyor.Apsiyon’un, sitelerdeki...

Zindhu: Oyun sektöründe yayıncı, yapımcı ve yatırımcılara danışmanlık veren ve sektöre insan kaynağı sağlayan girişim

Yerli girişim Zindhu, oyun sektöründe yayıncı, yapımcı ve yatırımcılara danışmanlık veren ve sektöre insan kaynağı sağlayan bir girişimdir.Bir oyun yayıncısına oyun stüdyosu bulması, oyun...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here