Yemek.com’un Dimes’le uyguladığı Sesli Komut özelliği yemek yapmanızı kolaylaştırıyor

Birçok kategoride binlerce yemek tarifini ve eğlenceli ve ilham veren içerikleri kullanıcılarıyla buluşturan Yemek.com, yemek pişirme keyfini teknoloji ile buluşturan ilham verici projeler geliştirmeye devam ediyor.

Yemek.com’un Dimes iş birliği ile hayata geçirdiği “sesli komut” projesi Avrupa’nın en prestijli uluslararası ödül programlarından Digiday Marketing and Advertising Awards Europe’da, “En İnovatif İçerik Kullanımı” kategorisinde ödül aldı ve aynı zamanda bu yılın ödül alan tek Türk projesi oldu.

“Sesli Komut” sayesinde yemek yapmak artık daha kolay

Yemek.com’un Dimes iş birliğiile bu yılın başında hayata geçirdiği “sesli komut” özelliği sayesinde kullanıcılar, laptoplarına ya da telefonlarına dokunmadan kahvaltılık kategorisinde yer alan tarif ve videoların akışını kendi verdikleri sesli komutlar ile yönetti.

Yemek tarifini takip etmeye çalışırken yemek yapmakta zorlananların yardımına koşan bu uygulama ile kullanıcılar hayallerindeki kahvaltıyı hazırlamakla meşgulken ekrana dokunmalarına gerek kalmadan sadece verecekleri sesli komutlarla yemeklerini hazırlamış oldular..

Kahvaltı severler, videolarda ‘başlat’, ‘durdur’, ‘ileri / geri sar’, tariflerde ise ‘aşağıya / yukarıya kaydır’ sesli komutlarla video ve tarifleri sesle yönetti.

Sesli Komut projesi ile bu yıl içinde ulusal ve uluslararası platformlarda toplam 9 ödüle layık görüldü.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here