Ankara Startup Zirvesi’nde 3 girişim Workup’ın sunum gününe davet edildi

Bilkent Genç Girişimciler Kulübü tarafından İş Bankası Workup ana sponsorluğunda ve Bilkent Cyberpark partnerliğinde bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen Ankara Startup Zirvesi, bu sene de girişimcilik dünyasının en önemli isimlerini bir çatı altında topladı.

Bilkent Otel’de bir gün boyunca süren etkinlikte 800 katılımcı; önemli yatırımcıların, girişimcilerin ve iş insanlarının konuşmalarını dinledi. Günün sonunda ise önceden başvurusu alınan 100’ün üzerinde startuptan seçilen 18 startup yarıştı ve birbirinden güzel ödüller kazandı.

Microsoft Türkiye Kamu Sektörü ve Yatırımlarından Sorumlu Ülke Direktörü Dr. R. Erdem Erkul’un konuşmasıyla başlayan etkinlik Google Cloud Platform Kurumsal Segment Lideri Uğur Osmanlıoğlu’nun konuşması ile devam etti. Ardından Türkiye İş Bankası Workup Girişimcilik Programı Yöneticisi Emrah Koktekin’in moderatörlüğünde Workup mezunu başarılı startuplar PCI Checklist ve Agrovisio’ nun eşliğinde Workup Paneli düzenlendi. Ardından birbirinden değerli girişimcilerin katılımıyla Brave New World paneli, Google ve Oracle’ın katılımıyla Giants in Ecosystem paneli ve Türkiye’nin en önemli yatırımcılarının katılımıyla The Investors paneli gerçekleştirildi.

Konuşmalardan sonra 18 startup üç farklı kategoride birbirlerine karşı yarıştı. Startuplara Bilkent Cyberpark Ofis Ödülü, Bilkent Cyberpark Ön Kuluçka Ödülü, Hacettepe Teknokent Ön Kuluçka Ödülü, Growth Circuit Türkiye Hızlandırma Programı Ödülü verildi.

Ayrıca 3 girişim; Neverwhere, Popoupsmart ve Sfm, Workup Girişimcilik Programı’nın yeni dönemi için sunum günü daveti kazandılar.

Güncel İçerikler