ABD yaptırımlarıyla zorlu günler geçiren Huawei, 2019 yılı 3. çeyrek verilerini paylaştı

ABD yaptırımlarıyla zorlu günler geçiren Huawei, 2019 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin sonuçlarını açıkladı. Bu yılın ilk üç çeyreğinde, Huawei, yıllık bazda yüzde 24,4 artışla 610,8 milyar CNY gelir elde etti. Bu dönemde şirketin net kar marjı yüzde 8,7 oldu.

Huawei, IT altyapısına ve akıllı cihazlara odaklanmayı sürdürerek operasyonlarının verimliliğini ve kalitesini artırmaya devam etti. Operasyonel ve organizasyonel istikrarını arttıran Huawei, performansını 2019 yılının ilk üç çeyreğinde sağlamlaştırdı.

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu istikrarlı şekilde büyümeye devam etti. Huawei’nin 2019’un ilk üç çeyreğindeki akıllı telefon sevkiyatları, yıllık yüzde 26 artışla 185 milyon adedi aştı. Şirket ayrıca PC’ler, tabletler, giyilebilir ürünler ve akıllı ses ürünleri gibi diğer yeni işletmelerde de hızlı bir büyüme kaydetti.

Huawei Mobil Hizmetler ekosistemi 170’ten fazla ülke ve bölgeyi de kapsayacak şekilde gelişti. HMS’i şu anda dünya çapında 1,07 milyon kayıtlı geliştirici kullanıyor.

Yazılım ve donanımda benzersiz yeniliklere sahip olan, aynı zamanda sektör ve tüketicilerden büyük beğeni toplayan Vision akıllı ekran, 3. çeyrekte piyasaya sürüldü. Tüketicilere odaklanan ve tüm büyük kullanıcı senaryolarında daha kesintisiz bir akıllı deneyim sunan daha sağlam bir ekosistem şekillenmeye başladı.

Taşıyıcı sektöründe, dünya çapında 5G ağlarının ticari konuşlandırması hızlandı. Huawei, 5G Super Uplink, akıllı ve basitleştirilmiş nakliye ağları gibi lider, yenilikçi çözümler üretmeye devam etti. Şirket ayrıca, taşıyıcıların inovasyonunu ve büyümesini sağlamak için 5G deterministik ağ oluşturma üzerine bir endüstri inovasyon tabanı oluşturmak için endüstri ortaklarıyla birlikte çalıştı. Bugüne kadar, Huawei 5G için 60’tan fazla ticari sözleşme imzaladı ve lider global taşıyıcılarla 400.000’den fazla 5G Massive MIMO aktif anten ünitesini (AAU) dünya pazarlarına sevk etti.

Kurumsal sektörler için Huawei, Horizon Digital Platformunu başlattı. Bu yakınsak, açık ve verimli platform, Huawei’nin kapsamlı teknolojik deneyimine dayanıyor. Huawei dijital dünya için temel oluşturmak ve trilyonlarca ABD dolarına değer bir dijital dönüşüm endüstrisi yaratmak için müşteri ve ortaklarıyla birlikte çalışmayı hedefliyor. Bu platform aynı zamanda hükümet, kamu hizmetleri, finans, ulaşım ve elektrik gibi çeşitli sektörlere dijital dönüşümlerini hızlandırmaları için yardımcı olacak.

2019 yılının üçüncü çeyreğinin sonunda, 700’den fazla şehir, 228 Fortune Global 500 şirketi ve 58 Fortune Global 100 şirketi, Huawei’yi dijital dönüşüm ortağı olarak seçti.

Huawei’nin bulut hizmetinin gelişimi hızlanıyor. Üçüncü çeyrekte Huawei bilgisayar stratejisini açıkladı ve dünyanın en hızlı AI eğitim kümesi olan Atlas 900’ü piyasaya sürdü. Şirketin piyasaya sürdüğü diğer yenilikçi ürünler arasında HUAWEI CLOUD Ascend AI küme hizmetleri, Kunpeng ve Ascend işlemcileri tarafından desteklenen 112 yeni hizmet ve Endüstriyel Akıllı İkizler yer alıyor. Bu ürünler hükümet, internet servis sağlayıcısı (ISS), otomotiv, finans ve diğer birçok sektörde büyük atılımlar gerçekleştirdi. Üç milyon işletme kullanıcısı ve geliştiricisi, ürün ve çözümler geliştirmek için HUAWEI CLOUD’u kullandı.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son İçerikler

Geri dönüşüm odaklı çözüm geliştiren İngiltere merkezli Greyparrot, 2 milyon Euro yatırım aldı

Büyüyen atık krizine karşı geliştirilen geri dönüşüm bazlı sayısallaştırma ve otomasyon çözümü geliştiren İngiltere merkezli yapay zeka girişimi Greyparrot, erken aşama girişimlere yatırım yapan Speedinvest'in...

iyzico: Ramazan ayında online alışveriş önceki yıla göre yüzde 49 artış gösterdi

Finans teknolojileri şirketi iyzico’nun Anneler Günü ve Ramazan dönemini kapsayan online alışveriş istatistikleri, evlerinde kalan tüketicilerin online alışveriş tercihlerine ışık tutuyor. iyzico’nun verilerine göre...

Misk500 Accelerator’ın üçüncü demo day’de sunum yapan 16 girişim

Erken aşama girişimlere yatırım yapan San Francisco merkezli fon 500 Startups ve Misk Innovation, geçtiğimiz günlerde online demo day gerçekleştirdi.Misk500 Hızlandırıcı Program (Misk500 Accelerator)'ın üçüncü dönemi kapsamında...

Endonezya merkezli veri yönetimi girişimi Delman, 1.6 milyon dolar yatırım aldı

Endonezya merkezli veri yönetimi girişimi Delman, 1.6 milyon dolarlık tohum yatırım aldı. Intudo Ventures'ın liderlik ettiği bu yatırım turuna, Prasetia Dwidharma Ventures ve Qlue Performa...

Tarım ve gıda odağında çözüm geliştiren kadın girişimciler için nakit ödüllü program: EWA

Türkiye'de Foodback ve Topraktan.co ortaklığında hayata geçirilen, tarım ve gıda sektöründe dönüşüm yaratacak inovatif çözümleri olan kadınları desteklemek amacıyla 5 farklı ülkede başlatılan ve...

İtalya merkezli kullanıcı testi platformu AppQuality, 3.5 milyon Euro yatırım aldı

İtalya merkezli kullanıcı testi platformu AppQuality, P101 SGR ve ITA500 liderliğindeki yeni turda, Italian Angels for Growth (IAG) ve Club Italia Investimenti 2'den 3.5 milyon Euro yatırım aldığını açıkladı.Sağlanan bu...