Çocuklar için robotik ve kodlama girişimi Twin, 9 yatırımcıdan 2 milyon TL yatırım aldı

0

YGA mezunları tarafından kurulmuş, çocuklar için robotik ve kodlama üzerine eğitim teknolojileri girişimi Twin, aldığımız bilgilere göre; aralarında Ahmet Bozer, Erdem Yılmaztürk, Orhan Ayanlar, Banu Kısakürek, Onur Canlıtepe‘nin de bulunduğu 9 melek yatırımcıdan 2 milyon TL‘lik ilk tohum yatırımını aldı.

Klasik elektronik oyuncakların dışına çıkarak yeni geliştirdiği Robotik Sanat Seti (Robotic Art Kit), Mucit Seti (Curiosity Kit) gibi konsept setlere ek olarak Havacılık, Otonom Araba, Yapay Zeka Seti gibi setlerle, çocuklara yeni nesil meslekleri en eğlenceli şekilde öğretmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda daha çok çocuğa ulaşabilmek adına, bilimsel içeriklerini sunacağı bir dijital uygulama çıkarmaya hazırlanıyor.

Twin, çocukların içindeki merak duygusunu canlandırıyor, hayal güçlerini geliştiriyor, fikirlerini gerçeğe dönüştürmelerine imkan veriyor. Çocuklar için özel tasarlanan ve mıknatısla kolayca birleşen elektronik modüllerden oluşan Twin Robotik ve Kodlama Setleri sayesinde çocuklar robot, otonom araba gibi son teknolojileri kendileri kolayca üretebiliyor, eğlenceli deneylerle arkasındaki bilimi öğreniyor.

Her sene İngiltere’de düzenlenen dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı Bett Show, eğitim fuarı New Scientist Live ve Almanya’da düzenlenen dünyanın en büyük oyuncak fuarı Spielwarenmesse’e katılarak yoğun ilgi görüyor ve uluslararası kullanıcıları ile bir araya geliyor. D&R, TeknoSA, Hepsiburada gibi Türkiye’nin en önemli mağazalarında satılıyor; Amazon gibi dünyanın en prestijli zincirlerine de açılarak globalde de hızla büyüyor.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here