Accelerate2030’un finalisti yerli girişim Biolive, Cenevre’de Türkiye’yi temsil edecek

Anadolu Efes, Impact Hub İstanbul ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde yürütülen ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na katkıda bulunan girişimlerin seçilerek, büyümelerinin desteklendiği Accelerate2030 Programı’nın Türkiye finalistlerinden Biolive, 17 ülkeden 150 girişim arasından seçilerek, Ekim ayında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek Birleşmiş Milletler Zirvesi’ne davet edildi.

Accelerate2030 Programı, dünyanın dört bir yanından girişimcilerin açlık, fakirlik, temiz su, sağlık ve refah gibi küresel öneme sahip sorunlara, inovatif ve ölçeklenebilir çözümler üretmelerini teşvik etmek amacıyla, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na katkıda bulunacak girişimleri belirliyor.

Programın Türkiye ayağı kapsamında Mart ayında seçilen 4 girişim, etkilerini küresele taşımak için uzman eğitimleri, klinikler, stratejik eşleştirme ve koçluk desteklerine erişim içeren, 6 aylık yoğun bir hazırlık programına girdiler.

Bunun yanı sıra, Ekim ayında Impact Hub Cenevre’de düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler Zirvesi çeşitli atölyeler, Birleşmiş Milletler Zirvesi, yatırımcı buluşmaları ve eğitimlerin yer alacağı hızlandırma haftasınabaşvurma hakkını elde ettiler. Uluslararası jürinin değerlendirmesi sonucunda seçilen 10 finalistten biri olan ve tamamen doğal biyoplastik granüller üreten Biolive şirketi, Cenevre’de gerçekleşecek Global Scaling Week’te Türkiye’yi temsil edecek

Girişimciler, Sosyal Fayda Zirvesi’nde yatırımcılar ve büyük ölçekli şirketlerden katılacak üst düzey yöneticilerle bir araya gelecek. Biolive biyoteknoloji şirketi, zeytin çekirdeği ve atıklarından ürettikleri, biyolojik olarak parçalanabilen, kanserojen ve toksik madde içermeyen Bio-Pura isimli hammaddeyi Zirve’de tanıtacak. Biolive, elektronik malzemeler, bebek ürünleri, otomotiv, hijyenik ürünler, ev gereçleri, gıda paketleme endüstrisi gibi alanlarda kullanılan, düşük maliyetli ve tamamen doğal biyoplastik granüller için şirketlerden yatırım desteği almayı hedefliyor.

Yapay Zeka
Yapay Zeka
Yapay Zeka
Yapay Zeka

Son İçerikler