Esas Ventures, 4 girişim; Microverse, Vitau, Misfits ve Mipos’a 1 milyon dolar yatırım yaptı

Esas Ventures, ABD ve Latin Amerika bölgesinde 4 farklı girişime yatırım yaptı. Microverse, Vitau, Mipos ve Misfits’e yapılan toplam yatırım tutarı toplamda 1 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Geçtiğimiz Haziran ayında Esas Ventures kurucusu ve CEO’su Fethi Sabancı Kamışlı ile hem yatırım şirketinin kuruluşu hem de yapılan yatırımların bugünün ve geleceğini konuşmuştuk. Bize yeni yatırımların geleceğinden ve bu yüzden sürekli globalde yeni girişimleri taradıklarını söylemişti. Özellike Y Combinator girişimlerini yakından takip ediyorlar. Esas Ventures yapılan bu 4 yatırımla birlikte destek verdiği girişim sayısını 18’e yükseltti.

Fethi Sabancı Kamışlı yapılan bu yatırımlarla ilgili: “Yeni sayılabilecek bir girişim sermayesi şirketi olmamıza rağmen uluslararası gelişmeleri çok yakın takip ediyor ve dünyanın 4 bir yanında yatırımlarımıza devam ediyoruz. Dijital eczane alanında daha önce yaptığımız mPharma ve Alto Pharmacy yatırımlarıyla ciddi tecrübe edindik. Bunun devamında Vitau’ya yatırım yaptık. Yeni yatırımımız bu alandaki tecrübemizi ortaya koyuyor” dedi.

Esas Ventures’in yatırım yaptığı 4 girişim:

Microverse: ABD merkezli girişim, yazılım uzmanları için ücretsiz online eğitim veriyor. Eğitimi alan kişiler işe girdiğinde maaşlarının belirli bir yüzdesini şirkete ödüyor.

Vitau: Meksika’da hayata geçirilen dijital eczane.

Misfits: ABD merkezli girişim, marketlerin almadığı standart dışı meyve ve sebzeleri dijital kanal üzerinden üyelerine satıyor. Kuruluşundan bu yana 10 ay geçmesine rağmen 50 bin üyeye ulaşmış durumda.

Mipos: Güney Amerika bölgesindeki restoranların eve servis vermelerini sağlayan şirketlerle işlemlerini tek ara yüzden yönetebildikleri yazılım.

Güncel İçerikler