Revo Start-up Camp’i kazanarak 30 bin Euro alan Pabbler, Estonya’ya gidiyor

Revo Capital’in, Türkiye’yi start-up dünyasında bölgesel bir merkez haline getirme hedefi kapsamında düzenlediği “Revo Start-up Camp” etkinliği 3-5 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi.

Etkinlik, Avrupa’nın önde gelen girişim hızlandırma programlarından Startup Wise Guys iş birliğiyle gerçekleştirildi. 20’yi aşkın başvuru alan etkinliğe ön elemeyi başarıyla geçen 8 start-up katıldı.

İki günlük bir eğitim sürecinin ardından sahneyi devralan 8 start-up, yatırımcıların dikkatini çekmek amacıyla sunumlar gerçekleştirdi.

Kazanan girişim Pabbler

Eticaret sitelerinin yurtdışı gönderimlerinde şahısların bavullarındaki boş alanları kullanan Pabbler birinciliği kazanarak, 30 bin Euro’luk nakit yatırımın yanı sıra Startup Wise Guys’ın Estonya’daki SaaS hızlandırma programına katılma hakkı kazandı.

Pabbler algoritması sayesinde seyahat eden kişileri, farklı ülkelerin gümrük mevzuatlarını dikkate alarak e-ticaret gönderimleriyle eşleştiriyor.

İki gün boyunca eğitim alan start-up’lar da girişim fikirleri, büyüme hedefleri ve yöntemleri üzerine sunumlarını gerçekleştirdi.

Cenk Bayrakdar

Revo Capital Yönetici Ortağı Cenk Bayrakdar, etkinliğe ilişkin değerlendirmesinde, şunları kaydetti: “2013 yılında 66 milyon dolarlık fon ile kurulan Revo Capital, ilk fonun değerlendirilmesindeki başarıların ardından yılsonuna kadar 90 milyon Euro’luk ikinci fonun toplanması aşamasında bulunuyor. Yeni fonda hedefimiz bir yandan Türkiye’deki girişimleri yurtdışına taşırken diğer yandan bölgedeki başarılı girişimleri Türkiye pazarına getirmek. Bu iki yönlü stratejiyle Türkiye’yi start-up dünyasında bölgenin merkezi haline getirmek istiyoruz. Bu kapsamda şubat ayında girişimcileri yabancı yatırımcılarla buluşturduğumuz ‘Global Büyüme İçin Köprüler Kurmak’ etkinliğini gerçekleştirmiştik. Şimdi de ‘Revo Start-up Camp’ ile bu hedefe yönelik adımlar atmayı sürdürüyoruz. Avrupa’nın önde gelen girişim hızlandırma programlarından Startup Wise Guys iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz etkinlikte son derece yaratıcı, cesur, dikkat çekici fikirlerle yola çıkan ve girdikleri yolda istikrarlı bir şekilde ilerleme azmine sahip girişimcileri dinleme fırsatı bulduk. Bu da ikinci fonda bir araya geleceğimiz yeni start-up’lar konusunda heyecanımızı daha da artırıyor.”

Son İçerikler