InsurTech

Zuuks Games’in otobüs simülasyon oyunu 10 milyon kullanıcı tarafından indirildi

Yerli mobil oyun üreticisi Zuuks Games tarafından Haziran’da yayınlanan “Bus Simulator: Ultimate” isimli mobil oyun, kısa sürede dünya genelinde 10 milyon kullanıcı tarafından indirildi.

Bus Simulator: Ultimate

Şehirlerarası otobüs simülasyon oyunu “Bus Simulator: Ultimate”, Türkiye’de en popüler oyunlar listesinde App Store’da birinci sırada görünürken, Google Play’de ise ikinci sırada kendini gösterdi. 15 farklı dil seçeceğine sahip olan ve birçok ülkenin güncel indirme sıralamasında ilk 20 arasında yer alan oyun, dünyaca ünlü birçok oyundan çok daha kısa sürede bu rakamlara ulaştı.

Sports Tech

Otobüs sürüş simülasyonu olarak kurgulanan “Bus Simulator: Ultimate” oyunu gerçek bir otobüs şirketi yönetir gibi pek çok detayı içinde barındırıyor. İkram servisinden, radyo ve mola zamanına kadar her şey en ince ayrıntısına kadar oyunda yer alıyor. Tek bir otobüsle başlanan oyunda zamanla kendi filonuzu ve otobüs şirketinizi kurabiliyorsunuz. Türkiye, Avrupa ülkeleri, ABD ve Brezilya gibi birçok ülke haritasında yolculuk yapmaya imkan sağlayan ve Türkçe seslendirme özelliğine de sahip olan “Bus Simulator: Ultimate”, yakın zamanda PC versiyonuyla da oyunseverlerin karşısına çıkacak.

Aylık 60 milyon aktif kullanıcı

Zuuks Games, Türkiye’de mobil oyunları en çok yüklenen geliştirici şirketleri arasında yer alıyor. 2014 yılında kurulan şirketin ilk oyunu City Driving 50 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildi. Yayında 30’dan fazla oyunu olan Zuuks Games, toplamda 200 milyondan fazla yüklenme sayısına ulaşmış durumda. Zuuks Games’in aylık 60 milyon aktif kullanıcı sayısı bulunuyor. Kullanıcılarının %25’i Türkiye’den, %25’i Almanya’dan, geriye kalan %50’si ise dünyanın farklı bölgelerindeki oyunseverlerden oluşuyor.

Konuyla İlgili

Günlük ebülten

Ekosistemdeki gelişmeleri kaçırmayın

Son İçerikler