B2Press

Yatırım fonu StartersHub, 2018 yılında 24 girişime 1.1 milyon dolar yatırım yaptı

Sizlere zaman zaman yatırımlarını paylaştığımız erken aşama teknoloji yatırım fonu StartersHub, bizimle 2018 yılı verilerini paylaştı.

StartersHub, 2018 yılı içinde 1.000’i aşkın girişimden başvuru aldı ve bunlardan 18’ine yaptı. Ayrıca portföyündeki 6 ayrı girişime devam  yatırımı da yaparak 2018 yılını iyi bir şekilde kapattı.

-Reklam-Kolektif House

2018 yılı içinde 18 yeni girişime ve portföyündeki 6 ayrı girişime devam yatırımı yaptı. StartUp dergisi tarafından derlenen listeye göre, Türkiye’de yatırım ağları ve fonlar geçtiğimiz yıl binlerce girişimden başvuru aldı. Listeye giren 20 yatırımcının fon desteği sunduğu toplam girişim sayısı 109’a ulaştı.

Türkiye’de girişim ekosisteminin en çok başvuru alan yatırım fonlarından biri olan StartersHub, toplam 1.1 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Kendini bir yatırım fonundan fazlası olarak tanımlayan StartersHub, küresel pazara açılmaya hazır hale gelen girişimlere ABD ofisi üzerinden destek vermeye devam ediyor.

StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, “Yapılan yatırımın sayısı kadar, girişimlere sunulan imkanların ve mentor desteğinin de önem taşıdığını görüyoruz. StartersHub olarak başarı potansiyeli olan girişimleri Türkiye’nin ve dünyanın en önemli yatırım ağlarıyla buluşturuyor; onlara pazarlama, iş geliştirme, hukuk ve muhasebe gibi kritik iş süreçlerinde destek sağlıyoruz.” açıklamada bulundu.

Türkiye’de ve dünyada katma değer oluşturacak girişimler

Geçtiğimiz yıl Seyisco, Quant Co, Magintech, Proente ve Reminis ekiplerine yatırım yapan StartersHub, oyun geliştiricilerini de unutmadı; Midpoly ve Flat Games’e 800 bin TL’lik fon sağladı. Daha önceki yıllarda StartersHub tarafından desteklenen Onlock, NKolayOfis, Eyedius, Kimola, Ottoo ve Paym.es’e yapılan devam yatırımları ise 450 bin dolara ulaştı.

Dünyanın dört bir yanında büyüme aşamasına geçen girişimlere Silikon Vadisi’nde çalışma olanağı sunan StartersHub ABD ofisi ise Teleporter VR, Buck.ai, Wisboo, Smart Mimic, Codela, Optiyol, Cabture, Verismart, Sensfix, Publicfast ve Kuan olarak sıralanan 11 girişime yatırım yaptı.

Son İçerikler