Zemin İstanbul, ulaşım odaklı girişimlerin başvurularını 30 Mayıs’a kadar bekliyor

İstanbul Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenen Zemin İstanbul‘u sizlere daha geçtiğimiz yılın Kasım ayında ilk ofis turunu yaparak paylaşmıştık.

Şişhane metrosu içerisinde yer alan Zemin İstanbul’un; yenilikçiliğin, girişimciliğin ve vatandaşla etkileşimin zemini ve ortamı haline gelmesi hedefleniyor.

“İstanbul’un yeni nesil ulaşımını beraber tasarlayalım”

Özellikle Kuluçka Merkezi bünyesinde girişimcilere mentor desteği, hızlandırma eğitimi, ofis desteği ve patent desteği sağlayan Zemin İstanbul, yerli milli ürünlerin geliştirilmesine katkıda bulunuyor. İlk çağrıya 2018 Nisan ayında çıkılmış olup şehir bilimi üzerine odaklanılmıştır. Bu çerçevede 678 başvuru sağlanmış olup 20 adet girişimci Zemin İstanbul’a seçildi.

Son Başvuru: 30 Mayıs 2019

İBB Ulaşım birimleri ile 25 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen çalıştayda ikinci çağrı olarak “Ulaşımda Kullanıcı Odaklı Yenilikler” konusu belirlenmiştir. İlgili hızlandırma programına başvurular 30 Mayıs 2019 tarihine kadar devam ediyor.

Ulaşım dikeyindeki bu çağrıya prototipini çıkarmış, iş modeli ve ürünü hazır, ürün satışına başlamış, KOBİ ve girişimciler başvurubilir.

Zemin İstanbul’un genel web sitesini buradan ziyaret edebilir, ulaşım çağrısına ise doğrudan bu bağlantıdan başvurabilirsiniz.

İstanbul’un yeni nesil ulaşımını beraber tasarlayalım” mottosu ile yeni dönemde ulaşım alanına odaklanan Zemin İstanbul yeni girişimcilerini aramaktadır.

2 Yorum

  1. Bu sunumu yapan hanımefendinin Türkçe sorunu var. Önce Türkçe öğrenmesi lazım. Sonra da Türkçeyi kullanması lazım. Cümlelerinin içine durmadan yabancı kelimeleri tıkıştırması anlattıklarını daha değerli kılmıyor. Konuşmalarından konuya da hakim olmadığı izlenimi edindim.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son İçerikler

Sinemia’ya ABD’de dava açan MoviePass, şimdi kendisi faaliyetlerini sonlandırıyor

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda kapanan yerli girişim Sinemia ile ABD'de patent olaylarından dolayı davalık olan MoviePass, şimdi kendisi 14 Eylül itibariyle faaliyetlerini sonlandıracağını resmi olarak...

Lonca Giricişimcilik Merkezi

Lonca Girişimcilik Merkezi; teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini sağlamak...

Workup Girişimcilik Programı

https://www.youtube.com/watch?v=AENQXvWo-a4 Workup Girişimcilik Programı, İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yürütülen bir girişimcilik programıdır. Programın Alanı: Teknoloji odaklı, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir iş...

Esas Ventures, 4 girişim; Microverse, Vitau, Misfits ve Mipos’a 1 milyon dolar yatırım yaptı

Esas Ventures, ABD ve Latin Amerika bölgesinde 4 farklı girişime yatırım yaptı. Microverse, Vitau, Mipos ve Misfits’e yapılan toplam yatırım tutarı toplamda 1 milyon...

Perakende odaklı girişim Mall IQ, 1.1 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı

Yerli teknoloji girişimlerimizden Mall IQ, müşterilerin alışveriş niyetlerini fiziksel dünyada (AVM ve alışveriş caddelerinde) herhangi bir donanım kurulumu gerektirmeden öngörme teknolojisini geliştirmektedir. Kurucusu Batu Sat'tan...