Türkiye’den doğan, sinema zincirlerinin kendilerine özel üyelik sistemi oluşturabilmeleri için yazılım platformu geliştiren Sinemia, bu teknolojiye yönelik yoğun talep doğrultusunda global pazarlardaki operasyonlarını yeniden yapılandırıyor.

Bireysel Üyelik Modeli’ni sonlandırıyor

Geçtiğimiz Ekim ayında herhangi bir firmanın iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde kendisine özel, kişiselleştirmiş üyelik planlarını oluşturmasını sağlayan altyapıyı tanıtan Sinemia, ABD pazarında hızla büyüdüğü kurumsal pazara odaklanacak. Bireylere doğrudan abonelik sunmak yerine tüm abonelik modellerine altyapı sağlamayı seçen firma, Kanada, İngiltere, Avusturalya ve Türkiye`de bireylere hizmet vermeye devam edecek. Sinemia’nin kurumsal abonelik altyapısı sinema salonlarının yanı sıra ABD’nin ünlü basketbol ve beyzbol takımları tarafından da kullanılacak.

Sinemia’nın sinema zincirlerinin kendilerine özel üyelik sistemi oluşturabilmeleri için geliştirdiği yazılım platformu, şimdiden aralarında Paramount Studios ve Viacom’un sinema zincirleri National Amusements ve Studio Movie Grill gibi ABD’nin en büyüklerinin de bulunduğu 10’u aşkın sinema zincirinde kullanılmaya başlandı. Yeni yazılım ihracatı açılımının ardından kısa süre içinde dünyanın dev sinema zincirleri ile anlaşma sağlayan Sinemia, 200 binin üzerindeki üye sayısı ile Asya’nın en büyüklerinden olan ve 3 farklı ülkede faaliyet gösteren Major Cineplex’in de üyelik altyapısını sağlamaya başladı.

Bu gelişmeler doğrultusunda global operasyonunda stratejik bir yeniden yapılanmaya giden Sinemia’nın Kurucusu Rıfat Oğuz, gelişmelerle ilgili şunları söyledi: “5 yıldır geliştirdiğimiz altyapımız ile sadece sinema salonları değil, tüm firmalar iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde kendilerine özel, kişiselleştirmiş üyelik planlarını oluşturabiliyor. API odaklı hizmetimizle çift ve aile üyelikleri, hediye üyelikleri, üyelik kampanyaları, geo-fencing ve roll-over gibi kimsenin sunmadığı özelliklerin bulunduğu tüm üyelik modelleri sunuluyor. Sinema salonları, Sinemia altyapısının kendilerine sağladığı kârlılık ve operasyonel verimliliği görmeye başladıkları anda, talepler de yoğunlaşmaya başladı. Biz de yazılım ihracatı konusuna ve B2B çalışmalarımıza ağırlık vermeye karar verdik” dedi.

Basketbol ve beyzbol dünyası Sinemia’yı keşfetti

Bugün itibariyle sadece ABD’de 10’dan fazla sinema zinciriyle anlaşma imzaladıklarını ve yeni yazılım altyapısını kullanmalarını sağladıklarını söyleyen Oğuz, faaliyet gösterdikleri diğer uluslararası pazarlardan gelen talepler için de yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirtti. Teknolojinin sunduğu bilet ve üyelik altyapısını yönetme yeteneğinin sinema sektörü dışındaki sektörlerin de dikkatini çektiğini ifade eden Rıfat Oğuz, “Amerika’nın ünlü basketbol ve beyzbol takımlarından da altyapılarına destek vermemiz konusunda talepler gelmeye başladı. Amaçları, kombine bilet yapılanmasından aylık üyelik sistemine geçmek. Böylece sinema endüstrisi dışında yepyeni sektörlere de girme fırsatını yakaladık” şeklinde konuştu.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here