Türkiye’nin global giyim markası LC Waikiki, görme engelli bireyler için hayata geçirdiği LCW Sense uygulamasını dünyada ilk kez Rusya’daki 36 mağazasında kullanıma açtı.

App Store veya Google Play‘den ücretsiz olarak cep telefonlarına indirilen LCW Sense uygulaması ile görme engelliler, giysi hakkındaki renk, kumaş, yıkama talimatları, fiyat gibi tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor. Bu uygulama sayesinde görme engelli bireyler, başka birinin yardımına ihtiyaç duymadan alışveriş yapma özgürlüğüne kavuşuyor.

Rusya’da bulunan 36 LC Waikiki mağazasında hayata geçirilen LCW Sense uygulaması, görme engelli bireylerin başkasının yardımına ihtiyaç duymadan alışveriş yapmalarına imkan tanıyor. Rusya’dan sonra Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan’da da hayata geçirdi. LC Waikiki, uygulamanın Ukrayna, Moldova ve Ermenistan’da uygulama alınması için çalışmalarını sürdürüyor.

LC Waikiki, bugün dünyada 45 ülkede 950’ye yakın mağazasıyla her anlamda “ulaşılabilir moda” kavramına öncülük eden ve liderliğinden aldığı güçle her kesimin ihtiyaçlarını anlamaya ve destek olmak için çalışmalarını yürütüyor.

Dünyada ilk kez hayata geçirilen bu uygulama ile LC Waikiki’nin liderliğine yakışır bir çalışmaya imza atmaktan gurur duyduklarını belirten LC Waikiki Strateji ve Süreç Geliştirme Direktörü Sanem Tuna, “LC Waikiki olarak bugün dünyada 45 ülkede 950’ye yakın mağazamızla her gün büyük bir müşteri kitlesiyle temastayız; onların ihtiyaçlarını, taleplerini anlamaya ve buna cevap vermeye çalışıyoruz. Rusya’daki 36 mağazamızda LCW Sense uygulamasını görme engelli müşterilerimizin kullanımına açtık. Görme engelli bireylere kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan alışveriş yapma, giysilerini yıkama ve kombinleme kolaylığı sağlayan bu aplikasyonu hazır giyim sektöründe uygulayan ilk marka olmaktan gururluyuz. Türkiye’de büyük ilgi gören LCW Sense uygulamasını, mağazalarımızın bulunduğu 45 ülkeye yaygınlaştırabilmek en büyük hedefimiz” dedi.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here