İTÜ Çekirdek

Türkiye İş Bankası’nın ilk kadın başkanı Füsun Tümsavaş oldu

Türkiye İş Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Füsun Tümsavaş, bankanın ilk kadın başkanı olarak da tarihe geçti.

Geçtiğimiz hafta yapılan genel kurul toplantısında Ersin Özince’nin görevinden ayrılmasının ardından, yeniden 1 Nisan’da toplanan Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu, verilen karar sonucunda yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Füsun Tümsavaş’ı seçti. Başkan vekili ise Ertuğrul Bozgedik oldu.

Tümsavaş’ın yanı sıra Feray Demir’in de Yönetim Kurulu Üyeleri arasında bulunduğu İş Bankası’nın İcra Kurulu’nda da Genel Müdür Yardımcıları Senar Akkuş, Ebru Özşuca ve Gamze Yalçın görev alıyor.

1957 Ankara doğumlu olan Füsun Tümsavaş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına 1979’da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ankara Şubesi’nde başladı, Türkiye İş Bankası’ndaki kariyer hayatına ise 1981’de I. Krediler Müdürlüğü’nde memur olarak başlamıştı. Bu noktada çeşitli görevler üstlendikten sonra, 2004’te Ticari Krediler Müdürlüğü’ne Müdür olarak atandı. 2008’de Banka’nın Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Tümsavaş, 30 Mayıs 2011’den itibaren Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapıyordu. Tümsavaş halen, Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini de sürdürüyor.

Konuyla İlgili İçerikler

Son Yatırımlar

OİB

Güncel İçerikler