Türkiye’de faaliyet gösteren global melek yatırım ağlarından Keiretsu Forum Türkiye, yenilikçi reklam teknolojisini hayata geçiren Wordego‘ya 50 bin dolar yatırım yaptı. Yatırım öncesi değerlemesinin ise 4.5 milyon dolar olduğu söyleniyor.

İnternet reklamcılarına ve web yayıncılarına tam kapsamlı bir “Programatik Reklam Platformu” olarak hizmet sunan Wordego, dijital reklam modelini ABD pazarı başta olmak üzere global ölçekteki pazarlara ulaştırmayı hedefliyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Keiretsu Forum Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Berik, daha çok teknoloji ve inovasyon içeren girişimleri her zaman ön planda tuttuklarını vurguladı.

Wordego’ya yönelik yatırım öncesi değerleme ve yatırımın da Keiretsu Forum Türkiye’nin bu anlayışının örnekleri arasında yer aldığına dikkat çeken  Berik, “Keiretsu Forum Türkiye olarak, girişimlere sunduğumuz yatırımlarla onların global pazarlara açılmasına destek olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Türkiye ve dünyada yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Keiretsu Forum, destek sunduğu girişimlere yenilerini eklemeye devam ediyor.

“Türkiye girişimcilik ekosisteminin büyümesi için çalışıyoruz”

Keiretsu Forum Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Berik, yatırımcılarının Keiretsu Forum Türkiye’nin faaliyetlerine başladığı 2012 yılından bu yana Türkiye’deki melek yatırım ortalamasının çok üzerinde bir performans sergilediklerini belirtti. Daha çok teknoloji ve inovasyon içeren girişimlere yatırım gerçekleştirdiklerini aktaran Berik, girişimlerin de söz konusu yatırımları ağırlıklı olarak; ürün geliştirme, ekiplerini büyütme ve farklı pazarlara açılma noktasında kullandıklarını belirtti. Berik, “Türkiye girişimcilik ekosisteminin büyümesi ve gelişmesi; gündemimizde yer alan en önemli konulardan. Bu ekosistemin gelişimi için yatırım fırsatları sağlıyoruz ve projeler yürütüyoruz.” dedi.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here