Yolculuğun Öncüleri girişimcilik yarışmasında finale kalan 7 girişim ve kazananlar

Yolculuğun Öncüleri, Brisa’nın “Yolculuğun geleceğini tasarlama” vizyonu doğrultusunda, kolektif değerler yaratmayı hedefleyen bir girişimcilik programıdır. Bugün bizim de katıldığımız finalde, 7 girişim sahne alarak jüri ve katılımcılara karşı sunumlarını yaptı.

Bu programın amacı planlama, hizmet, ürün, iş mükemmelliği ve geleceğin mobilite çözümleri gibi alanlarda açılan çağrıları, Brisa’nın vizyonu doğrultusunda değerlendirilmek ve inovatif fikirlerin paylaşılmasını teşvik ederek, hayata geçme sürecini desteklemek.

Yolculuğun Öncüleri yarışmasında finale kalan 7 girişim ve kazananlar

Yarışmanın birincisi: Stroma

Enerji Teknolojileri

Stroma: Kazaları azaltmak için sürücü davranışını analiz eden vizyon tabanlı bir platformdur.

Yarışmanın ikincisi: Bluedot

Bluedot: elektrikli araç kullanıcılarının kendilerine en yakın şarj ünitesini bulmasını, rezervasyon ve ödeme yapmasını; şarj ünitesi sahiplerinin de şarj ünitelerini haritada göstererek paylaşımlı gelir modeli ile para kazanmasını sağlayan bir mobil uygulamadır.

Diğer finalist girişimler:

Apptoway: Konuma bağlı ait tarihi olaylar, o ilçede doğmuş olan sanatçı ve girişimcilerin hiç duyulmamış hikayeleri ile dolu yepyeni bir mobil uygulamadır.

Phoenix Enerji: Patentli hidrojen gazı ayrıştırıcısı ile CO gazına su püskürterek hidrojen gazı üretir ve üretilen hidrojeni fabrikada kullanarak ortalama %30 yakıt tasarrufu sağlar.

Gloits: Gerçek zamanlı hassas konumlandırma sistemleri (RTLS) ile personel, nesne, ekipman, araç takibi yapabileceğiniz bir sistemdir.

Uyaz: Döner kanatlı, mini, insansız hava araçlarının (drone), görerek otonom uçmasını sağlayan, uçuş yapay zekası gömülü bir sistemdir.

Roadbuddy: Lastik arayışında olan müşterilerle sohbet ederek doğru lastiği saniyeler içinde bulmasını sağlayan bir chatbot’dur.

Son İçerikler

BIO Startup CoronaSprint Projesi’nde yer alan 16 girişim ve çözümleri

İstanbul Kalkınma Ajansı “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında desteklenen ve startupların COVID-19'a ilişkin yaşanan sorunlara yönelik çözüm üretmesini hedefleyen BIOStartup CoronaSprint Projesi...

Dört alanda girişimleri kabul edecek NN Startup Challenge başvuruları 15 Ağustos’ta sona eriyor

Hackquarters, NN Hayat ve Emeklilik ile gerçekleştirilen “When Healthtech Meets Insurance” etkinliğinde, sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geliyor.En iyi iş fikirlerini değerlendirileceği etkinlikte,...

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here