İTÜ Çekirdek

Ödeme sistemleri geliştiren yerli şirket Cardtek’in yeni adı PayCore oldu

Ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketlerinden Cardtek, yeniden yapılanma sürecinde büyük değişikliklere gidiyor. Şirket, bundan böyle “PayCore” adı altında global bir finansal teknoloji şirketi olma hedefiyle faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.

Yeni atılımlarla büyüme hedefi

Yeni bir vizyonla Türkiye’de büyümeyi, yurtdışına da inovatif ürünlerle yayılmayı hedefleyen şirket, 2016 yılında MV Holding ve Revo Capital’den aldığı yatırımın yanı sıra 2018 yılında MT Grup ile yeni bir ortaklığa imza atmıştı. Cardtek yenilenme süreci kapsamında, Ocak ayında “SoftPOS” çözümü için Samsung Electronics ve First Data Polonya ile iş birliği yaparak akıllı telefon ve tabletleri EMV uyumlu POS terminaline dönüştüreceğini duyurmuştu.

PayCore CEO’su Turgut Güney, dijital ödeme sistemlerinin popülerliğinin artması ve Cardtek markasındaki “card” bölümünün güncelliğini yitirmesi nedeniyle isim değişikliği kararı aldıklarını söyledi. Bir ödeme sistemleri şirketi olarak “PayCore” isminin kendilerini daha doğru ifade edeceğini düşündüklerini belirten Güney, “Türkiye ve dünya için yenileniyoruz. Ödeme sistemlerinde dijital devrim yaşanırken biz de yepyeni bir yüzle teknoloji sahnesine çıkıyoruz.” dedi.

Ürün ailesinde yenilenme

PayCore gelecek dönemde en son teknoloji (state of the art) kart ödeme sistemleri yönetim yazılımlarının yanı sıra, dijital teknolojiler, bulut ve dış hizmet modelleri ile global bir teknoloji şirketi olmayı amaçlıyor. Genel Müdür Güney, dünyadaki olağan üstü teknolojik gelişmelerin tüm yazılım dünyasını her gün değiştirirken finans başta olmak üzere istisnasız tüm iş hayatını dönüşüme zorladığını belirtirken, üzerinde çalıştıkları ve çok yakında hayata geçecek olan yeni ürünleri hakkında heyecanlı olduklarını belirtti.

Konuyla İlgili İçerikler

Son Yatırımlar

OİB

Güncel İçerikler